Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc! Abia la 11 .30 am reușit o programare, cred că e ceva viral, din grupa herpes-cocksacke -varicela, vom vedea... Azi avea febră și mai mărișoară dimineața, maraiala totala, știți și voi cum e, dar măcar bea putintel lichide, am pacalit-o cu ceai, cu pai, cu linguriță....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, bine azi!

Adică mai e puțin maraita și corconita, dar e mult mai bine. Aseară a început să transpire și asta a fost semn de "trecere", că până atunci avea pielea fierbinte dar uscată. 

Acum ne luptam cu aversiunea de a înghiți ceva, orice, și avem așa de multe... Antibiotic, Nurofen, spray de gât, mai am și o soluție pt afta, picături de nas, probiotic..  :)) am renunțat la unele oricum, că mă chinuie sa ii pun cate o picătură mică pe suzeta, și să-i dau așa, va imaginați o seringa întreaga data strop cu strop, aseară am zis că fac alergie de nervi :)) dar oricum, nu vreau să mă plâng, nu e chiar așa rea de boală, încerca mititica să înghită lapte și la fiecare gât se scutura de durere :(, și a fost și destul de jucăușă. A avut noroc că nasul fiind curat a dormit foarte bine. Eu nu prea, că am dormit în camera ei astea 2 nopți și sunt cam anchilozată :)) dar bine că e bine.

Pediatra a zis că e înaltă cat un copil cu 1 an mai mare  [balo]  și că arată ok, fara semne de carente dde calciu sau fier...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumim :)

O să iau săptămânile viitoare rinogermina sprayul ăla pentru profilaxia otitelor, sper sa ajute, data trecută l am folosit pe mine și am avut o reținere să îl folosesc pe ea, conține ceva viu, streptococi sau nu știu exact cum se numesc și parcă mi-a fost teama sa iau dau, dar acum chiar vreau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, sanatate lui Tami, sa se faca repede bine. 

 

eu sunt prinsa rau la serviciu, asa imi vine sa.mi dau demisia... uf

 

in rest, Matei este tare jucaus, imi face declaratii de iubire "mami, te iubesc mult, mult, mult de tot, viata mea, dragostea mea" 

 

ma topesc de dragul lui. 

 

in rest face figuri specifice varstei, are perioade in care il cere numai pe taica.su...sa fie imbracat, spalat, hranit de tati... cand se supara pe el, cere la mine. 

 

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...