Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt intrigata rau....

Ieri am fost cu Iulia in parc (la Sala Sporturilor) si vad o familie cu 2 fete- una mai mare, sa zicem spre 10 ani si una mai mica spre 4,5 ani(cred, oricum mai mare decat Iulia). Ei bine cea mica era prinsa in ham [fal] (din acela pe care-l folisesc unii parintii cand invata sa paseasca copiii).

Initial am gandit ca are copilul vreo problema medicala, dar cand a ajuns in dreptul toboganelor mama i-a dat drumul din, nici nu stiu cum sa-i zic, lesa???? .....fetita a ramas cu suportul pe spate si a fugit la joaca.

Fetita avea si pampers.

 

Efectiv mi-a venit sa plang [smulgpar]

 

Nu vreau sa judec, pareau o familie obisnuita, parintii aranjati, sora cea mare era ok, s-a dus la joaca... dar efectiv mi s-a rupt sufletul de cea mica. Ea insa parea fericita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta, nu poți să știi ce e in spatele acestei scene,  am învățat de-a lungul timpului că în legătură cu copiii, prima impresie este , de multe ori, greșită .:) Sunt multe posibilități și variante, așa că nu are rost sa ti faci probleme. Și fi mea pare chinuita de l depărtare când plânge din orice...

Uite, exemplu: de taica-miu ș-a luat cineva la mare, pe motiv că face copilul să plângă și că e nebun sa insiste să bage copilul in apa (adică pe mine bebelus), doar că situația era altfel: el încerca să mă scoată din apă și eu urlam că nu voiam :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi-a povestit mama, care, panicoasa fiind, nu prea voia să mă lase în voia mea in apa (cam cum face Tamara acum :) ), și îl trimisese pe tata să încerce să mă aducă mai la mal, chiar este motiv de amuzament constant aceasta istorie în familia mea, concluzionând că bine că și-a dat seama omul acela că situata era alta, altfel (pe vremea aia) mai ieșea și cu vreo plângere. Știi, atunci oamenii erau mai săritori, chiar se băgau dacă li se părea ceva in neregula, dacă cineva bătea un copil, de xemplu. 

Acum, în zilele noastre, nici nu mai știu dacă e bine să mai spui ceva, sau nu, eu una recunosc că m-am pripit la judecata de multe ori, așa că în general mă abtin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh da, sunt constienta de asta.

Cand au intrat in parc, fetita s-a oprit sa-i desfaca hamul, iar dupa aceea efectiv a fugit. 

De aia am si spus... nu vreau sa judec, doar ca imaginea aceea mi-a ramas intiparita in minte.

Si acum cand scriu am un sentiment ciudat.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...