Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

Buna, Ce mai faceti? Noi ne-am facut de treaba ca sa zic asa... acum 2 zile am fost la tara si mi-au deochiat-o niste mamaite pe Iuli asa de tare ca a vomat in masina la intoarcere. Mi s-a parut mie ceva suspect si am apucat sa o scot din scaunul de masina. Numai bine ca sa vomite pe mine, pe ea,pe telefon si canapea. Noroc ca in portbagaj tinem mereu o sticla cu apa in caz ca folosim olita, si acum am folosit-o sa ne stergem. Pe Iuli am lasat-o doar in chilotei si pt ca eram destul de aproape de casa, am tinut-o in fata cu mine, pt ca in spate nu puteai sta si respira. Bine macar ca dupa aia si-a revenit. In alta ordine de idei am refuzat o iesire la munte cu mai multi. Am fi fost 8 adulti si 7 copii.... prea multi si f obositor dupa parerea mea. Sper sa imi revin peste vreo 2- 3 ani dar acum sa stau tot timpul dupa Iuli ca e mica si curioasa......nu cunoaste pericolele si.....ma rog intelegeti voi ideea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, și eu cred. Cred că uneori ne pot impresiona anumite persoane/vorbe până la stare de rău. Și mai crescut în "hoții" de energie. Bine că e ok cea mică!

Și eu refuz constant ieșiri cu Tamara, soțul chiar de cam supără, dar nu e relaxare pentru mine să alerg permanent după ea într-un mediu nou. Prefer sa alerg în locurile deja cunoscute :))

La mama acasă facem cu rândul, pentru că se cocoata pe.mobila, sare de pe canapea, pupa cățelul în bot, umbla la chiuveta, arunca/scoate tot ce e prin dulapuri... Și măcar la mama pot să o mai las libera că nu se supără :)) va dați seama într-un magazin/terasa/casă străină:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu refuz constant ieșiri cu Tamara, soțul chiar de cam supără, dar nu e relaxare pentru mine să alerg permanent după ea într-un mediu nou. Prefer sa alerg în locurile deja cunoscute :)) 

 

Nu stii ce bine imi face comentariul tau [flo2] . Credeam ca am devenit eu antisociala.... dar ideea e alta-pe langa grija propriului\propriilor copii trebuie sa fie atent si la socializarea lor. Iar aici intervin si adultii....

De obicei eu observ de la distanta si daca e cazul intervin, dar altii le spun in permanenta ce sa faca, intervin ei, trec la amenintari,daca... daca.... . Ei pe mine asta ma oboseste din cale afara si nu pot fi mereu de acord cu ei.

Sa nu mai spun ca cineva din grup se lauda-eh, eu am intrat in ale mele, daca ma calca pe nervi la colt, stii cum se linistesc?? [smulgpar] . Asta e al 2 lea motiv pt care am refuzat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, eu una nu prea am prieteni cu care sa ies. Sunt o fire f sociabila, dar nu am "cea mai buna prietena" . 

Si eu si sotul am fost mai retrasi.... mi se trage din copilarie. Am eu niste chestii pierdute pe acolo...

Plus ca de cand m-am facut mare, cam totul am facut cu sotul. Anul acesta facem 14 ani de cand suntem impreuna si 10 de la nunta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) bravo, și mulți înainte!

Eu oricum nu am chef de alți părinți, chiar și rude fiind, și de sfaturi, etc...deși, să nu fiu rea, am mai învățat și chestii bune. Dar tami e cea mai mică din grupul de prieteni și o cam resping fetițele , nu am chef să o văd tratata ca un catelus. Nu am chef nici să le strice joaca celorlalți, sau jucăriile. E mica deocamdată , vom avea timp să ieșim o grămadă când va fi mai înțelegătoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...