Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

Pai uneori prea am impresia că le grăbim creșterea. Ii spun și lui tata su, acum prioritatea e sa învețe să facă la olița și să învețe niște reguli minime de comportament în familie. Va avea destul timp să crească, să o ducem la terme, să o duc la parc dino, și alte câte îmi propune dumnealui, care deja o vede mare. Deocamdată ne luptam sa reglam program, meniu, reguli de igiena și să asculte cat de cat de noi. Până nu sunt astea realizate, nu vad ce înțelege sau ce distracție grozavă e in grup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu am înțeles niciodată ce era așa grozav să se laude unii părinți că și-au luat copilul peste tot, că dormea la petreceri pe scaune sau la nunta in mașina... Așa, și? :)) Aveam mereu mama unei prietene care povestea din astea și mie mi se părea că dacă ar fi făcut ai mei așa, m-aș fi simțit cam nasol... Pai eu sunt importanta sau petrecerea?! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca poate nu au cu cine lasa copilul.

Dar daca ai si il cari cu tine doar ca sa ce? ca asta nu inteleg. Tu nu te distrezi ca trebuie sa ai si grija copilului si copilul se chinuie si doarme pe scaune sau in masina. Nu inteleg astfel de parinti.

Singurele ocazii cand am luat-o pe Ioana au fost vreo 3 botezuri, dar care s-au terminat devreme si 2 nunti la care a stat pana pe la 22 si apoi am adus-o acasa si noi ne-am intors la distractie.

Una din mirese era sora-mea, cealalta era o verisoara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred că diferă și în funcție de vârstă părinților. Cu cât sunt mai tineri, 20-25, cu atât sunt mai dese și petrecerile :)) am observat că părinții ăștia, copii, mai fac așa... Ce sa zic, eu am scăpat, sunt deja bătrână , și așa nu prea mai face nimeni petreceri in jurul nostru :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce ziceți, dacă bea suc de fructe, e mult diferit față de fructul in sine? Ii iau niste samoothie de la mega, sunt naturale la gust, că știu fructele alea prea bine, cat de acide sunt la limba, cat de mult colorează, etc, și așa bea, că fructe nu a mai vrut sa mănânce .... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, stai linistita ca nu zice nimeni ca esti comoda. Cunosc incercarile esuate de a face ceva copilului si nici macar nu pune limba.

In mega stiu ca au produse ok, sora-mea cumpara mult de la ei.

Totul e sa le vezi compozitia, in rest cred ca nu e nicio problema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...