Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt in asentimentul Andei, Daisy [flo2] .

Imi pare rau de situatia stresanta de la job.

Sa stii ca eu inca ma mai gandesc la fetele care mai scriau pe aici.

Cred ca nimeni nu credea ca topicul asta va continua atat. Imi doresc in continuare sa tinem legatura ca sa zic asa, pt ca pt mine simt ca s-a creat o legatura speciala cu voi.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara mi.a facut febra. 

i.am fc un dus cu apa calaie (1min), dupa ce l.am scos din baie l.a apucat tremuriciul... m.am speriat, imi era teama sa nu faca mai rau. 

 

s.a calmat repede, dar temp tot nu.i scadea (ii dadusem si 10ml panadol).. i.am pus sosete udate cu apa la picioare, iar la incheietura mainilor i.am legat tot sosste udate... la vreo ora a ajuns la vreo 37gr...abia atunci m.am mai linistit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, multa sanatate lui Matei,Daisy!

De Craciun cand Iuli a avut febra mare, seara urca cu usurinta la 39 si daca nu interveneam tot crestea, pediatra mi-a recomandat 0.7 ml de algocalmin fiola seara la culcare. Stiu ca e controversat, dar noi cand eram mici din asta primeam.

Vreau sa-ti spun ca daca la nurofen sau panadol febra incepea sa scada dupa1-1,5 ore la administrare (cel putin asa e la Iuli) cu algocalminul febra a scazut in 30 de min si nu a mai facut 2 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, așa e cu algocalmin. Dar doar un situații de urgență. Oricum, suntem înconjurați de substanțe toxice, orice nu e uman, de la bacterii până la orice, parcă nu fac decât să caute modalități să ne otrăvească/omoare. Citeam aseara de substanțe neurotoxice, ca să explic unei prietene care nu vrea sa vaccineze fata, ca sunt peste tot, și în anumite cantități pot fi folosite. Gen venin, toxina botulinica etc... Pediatra mea zice că și paracetamolul e neurotoxic, pt măduva... Și fluorul din pasta de dinți și altele la fel.... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...