Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

Ah, de câteva zile tami face moale, ieri a fost apogeul afecțiunii, 3 scaune, și noaptea voma :(

După care s-a liniștit, se pare, acum mănâncă biscuiți, la cererea ei... Pare bine, nu a avut febră, a băut permanent lichide. Ba chiar ii dau eu puțin acum, că mi-e teama sa nu vomite iar...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

stii cum ia Matei siropul (de orice fel)? 

 

cu seringa de la Panadol/Nurofen

 

ca lui ii place cand ia Panadol/Nurofen... ca's dulci... asa ca il pacalesc si folosesc seringa. 

 

acum a avut de luat un sirop cu vit. C si echinacea, putin amarui la gust. Cand i.am dat cu lingurita dozatoare nu a vrut, dar cand i.am pus un seringa a luat fara sa comenteze... "mmm ce delicios"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, mergea mai de mult cu seringa, de când a avut roșu în gât și am luat multe siropuri, refuza orice...

Poate a asociat cu durerea in gat, cine știe, oricum ea a fost dintotdeauna capoasa capoasa, deși îi era foame, refuza primul biberon de lapte, abia după 15 minute de încercări, și când făceam altul...exact la fel :)) manca :)) 

Ar pare că orice e de la mami e... dubios :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mâine mergem la doctor, dar m-am liniștit oarecum, că dimineața a băut laptele fara probleme, acum mănâncă brânză, și mai cere ea, adică oricum nu mănâncă nimic dacă nu vrea... 

Și nu se mai aude borfaitul ăla din burta, se auzea că la masina de spălat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine știe ce o fi, de la jucat în pământ, în nisip, cu câinele, apă, lins diverse... Numai în parc și avem 100 de posibile cauze... Azi m-am enervat iar pe doamne și domnișoare cu câini pe strada, am și zis tare : "hai, Tamara, că face caca pe noi cățelul asta, dacă vrei, poți și tu să faci pe strada, se pare că nu e nicio problema! " Mă scot din sărite mizeriile astea de peste tot pe strada!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma enerveaza cei cu cainii, ca lasa murdar in urma lor, nu conteaza ca se joaca copiii in urma lor. 

 

avem o tara plina de rahati de caini, de mizerie, mucuri de tigara, coji de seminte si alte prostii.

 

asta e lumea in care ne crestem copiii [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...