Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

Am constatat că am certat -o degeaba când am fost la locul de joacă și a dat să muște un copil, de fapt se abține să muște, doar presează gura pe mâna celuilalt, că ne tot face și nouă așa.... Dar, na, nu puteam nici să risc sa invineteasca vreun copil...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voi ce le dați "dulce"? Eu am tot incercat diverse , că Tamara cere mereu "boboan" :) că vede și la TV și la alți copii, dar mă gândesc că și așa i-am dat burtica peste cap, că i-am mai dat Kinder felie de lapte, fursec, înghețată, frișcă.... 

Acum m-am hotărât la o pătratică de ciocolata bio cu cocos, îi place la nebunie, dar sper sa nu ii afecteze somnul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa nu.i prea dau dulce... incerc pe cat posibil sa evit dulcele acum, cand se poate ii dau "de dulce" facut in casa. 

 

acum am la cuptor un pandispan cu diverse fructe: prune,  caise,  nectarine... sper sa.mi iasa...ca mai dau rateuri [batcap]

 

mama ii da si ma tot enervez pe tema asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat de casa și nu a mâncat. Ea nu vrea nimic gătit, mănâncă morcov crud, dar niciodată nu l-am mâncat fiert, bucatele :)) pasat mai mergea 

Fructe la fel, dacă sunt "fleșcăite", ajung pe jos :))

Am încercat chiar și negresa, cu chia și alte minuni sănătoase, și a mâncat doar decorațiunea de deasupra (i am luat creionaș cu zahar colorat și i-am făcut desene, că sa fie atractiv :)) ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau cata activitate! [fal] Suuuuper

Din experienta:

-zeama aceea de orez in caz de diaree e excelenta, eu picur si cativa stropi de sare pentru refacerea electrolitilor. Apoi ii dau si orezul cu niste morcov fiert.

- pt greata e excelent ceaiul de menta(l-am incercat si eu) daaar se soarbe cu guri mici

Daca imi mai aduc aminte mai scriu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...