Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici eu nu folosesc calciu, dar am mereu in geanta o fiola de calciu in caz de urgenta. Mi-e teama de albine, viespe si stiu ca, calciul este si antialergic si atunci ma gandesc sa actionez imediat. Doamne fereste de vreun soc [fri]

 

Am uitat sa va zic, pe Iulica banuiesc ca a intepat-o o albina. A intepat-o ziua cand era cu doamna. Mi-a zis ca a luat o papusa in mana, erau in curte, si imediat a  zis ca a intepat-o si a inceput sa planga. Banuiesc ca era o albina,vazusem una prin curte cu o seara inainte, si a fost ascunsa in parul papusii.

Mi-a zis saraca doamna ca ii tremurau genunchii de frica dar s-a tinut calma sa nu o sperie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit mai respiram si noi.

Luni plecam la mare si de dimineata Iulica tusea. Cred ca e si de la aerul conditionat, dar nici fara el nu se putea sta in casa. Sper sa ii treaca pana luni. Am inceput cu tantum verde, nurofen, panadol...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, e diferență mare de temperaturi intre afară și înăuntru cu AC. Am fost până la mama cu un taxi care era ca un congelator, noi transpirate de la caldura.... Eu am început să strănut instantaneu, și deja mă durea în gât .... Dintre noi 2, eu reacționez ca un bebeluș ;)) Tamara a fost ok!

Daaar, înainte să plecăm cu câteva zile, adică săptămână trecută, începuse cu scaune moi!! Am zis că dacă se agravează nu mai plec și gata, dar i-am și dat imediat probiotice și smecta. Acum suntem bine toți, am ajuns ieri la mare, dar bineînțeles că e atât de entuziasmata că nu mai reușesc să mă înțeleg cu ea, sper să se liniștească cat de cât și să se obișnuiască cu stimulii...

Rămân la umila mea părere că nu aveam ce caută cu copii mai mici de 4-5 ani la mare, că e o chinuiala pentru părinți, și o suprastimulare pentru ei.... Dar restul familiei mele nu mă cred, așa că practic, nu am avut cum ocoli "vacanta" :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...