Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Începem să învățăm noțiunea de "costa" și "bani". Face suc și ne jucăm că îl.vibdem, costa 2 bani, doar că tot ea îi dă, când oferă și sucul :))) Mă tot chinui sa o învăț că ea trebuie să ia, nu sa dea, dar e amuzant tare :))

 

La fel ni se intampla si noua. Ea primeste,ea plateste [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut musafiri.

Un fost coleg de clasa de-al Ioanei cu sora lui de 3 ani si parintii.

Ce bine s-au inteles copiii [fal] , nu mi-a venit sa cred. Adica Ioana s-a jucat cu T. si Iulia cu S nici nu stiai de ei. Am facut gratar si am stat in curte 4 ore [fal]  la discutii, popcorn, seminte.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa zic că mai bine dar nu sunt sigură :))

Ieri a stat vreo 1,30 h, mi-a zis pa, a fost în regulă cu plecarea mea, și le rugasem pe doamne să mă cheme dacă plânge că stau in mașina, în fața porții. Nu m-au chemat , ea a plâns și a rezultat că azi nu mai voia să plece din casă spre grădiniță.

Am pacalit-o în final dar am stat cu ea în clasa.

Acum eu cred că se va obișnui la un moment dat cu clasă, colegii și doamna, și mă va lăsa să plec fara scandal, dar nu știu cât mă vor lăsa doamnele sa stau cu ea, mie nu mi se pare corect sa o las să plângă așa, pentru că se poate și easy way, adică să se obișnuiască cu frumosul....

Dar replica este aceeași mereu " dacă stați cu ea nu se va obișnui niciodată" deși sunt sigură că nu au încercat și varianta ca părintele să stea cu copilul atât cât îi trebuie lui să se adapteze... Deci nu am văzut părinți care au stat mereu cu copilul și acesta nu s-a obișnuit "niciodată" :))

Se pleacă de la premiza că plânge ce plânge și până la urmă obosește și se adaptează...

Sunt de acord , se adaptează, dar eu nu am speriat-o și frustrat-o niciodată , mi-e tare greu să mă știu că plânge și vrea acasă și nu o ia nimeni.

Alt aspect este că dacă făceau activități organizate ar fi fost mai interesată, dar ieri și azi nu au făcut altceva decât s-au jucat cu jucăriile de acolo, de care deja fi mea s-a plictisit. Cântece, dans, pictat, modelat, lipit, jocuri..ar atrage+o mai mult. Sper să facă zilele astea așa ceva că altfel nu vad cum o conving că acolo e mai plăcut decât acasă :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...