Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

Buna fetelor,     Bat si eu la usa casutei voastre si sper sa ma primiti cu caldura.   Am si eu o prima intrebare pentru a lamuri ceata din capsorul meu: la protocolul lung se tine sau nu cont de ziua in care a venit cm?  Eu, am inceput cu diphereline de 0,1 din ziua 21. Dupa 6 injectii de diphereline a venit cm. Medicul zice sa vorbim dupa ce am 10 diphereline facute. Apoi incep cu gonal si menopur. Eu stiam ca gonalul si menopurul se incepe din a 2 zi de cm.....sunt cam in ceata. A mai spus ca dupa 10 diphereline fac 12 zile gonal cu menopur......

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna porumbita si sedere cat mai scurta la noi ... Eu la primul FIV am facut protocol scurt si am inceput injectabil din z2 ... acum la Fiv2 o sa incep din z3 tot un protocol scurt dar care nu se finalizeaza cu Embriotransfer din cauza hiperstimularii .... Banuiesc ca si pe protocol lung nu faci transfer de embrioni ... Atunci nu cred ca e asa important ziua din care incepi ...

 

 

Oricum cel mai bine astepti si parerea fetelor cu experienta...  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Porumbita. Sa dea Doamne sa stai cat mai putin aici.

Eu am avut la al doilea fiv protocol lung. Am inceput din z21 cu diphereline pentru 14 zile si am inceput stimularea (cu menopur) in a 2-a zi a menstruatiei (pentru 12 zile).

In capitolul precedent Maru e explicat foarte detaliat fiecare protocol.

uite aici:

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/154909-clubul-babelor-fiv-oasecapitolul-140/page-10?do=findComment&comment=8513170

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Va urmaresc de mult timp si acum indraznesc sa ma alatur. Deocamdata sunt in stadiul recoltare analize. Pana acum mu-au iesit toate ok doar ca azi am primit rezultatul analizei de trombofilie. Nu stiu cat de grav este si sper sa ma lamuriti si pe mine, daca mai e cineva in situatia asta. 

Mutatia PAI -844 a fost identificat genotip GG

Mutatia 677 in gene MTHFR -homozigota

Glicoproteina in stare heterozigota. 

Aveti idee ce inseamna? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...