Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stiam ca e devreme, dar ieri, in ziua 8 de la transferul cu un embrion de ziua 2, am facut un test ultrasensibil, care ar trebui sa detecteze o cantitate infima de HCG (5 UI/L). Pe instructiuni scrie ca se asteapta 10-15 minute pentru citire si ca dupa 20 de min nu se mai ia in considerare rezultatul. Timp de 20 minute n-am vazut nimic, dar dupa inca vreo 5 sau 10 minute a aparut o linie subtire (greu de spus culoarea). Testul nu se uscase insa, spun asta pentru ca cel de azi nu s-a uscat nici la ora asta. Initial mi-a fost teama ca poate mai sunt urme de la Ovitrelle, dar eram deja in ziua a12-a si teoretic nu ar fi trebuit sa mai fie nimic in organism (totusi, pana la 14 zile ar putea sa mai ramana urme, din ce am citit pe net). Si apoi am descoperit ca unele teste au aceasta blestemata linie de uscare. Asta, desigur, dupa ce am plans de fericire. Nu am impartisit cu voi vestea ieri pentru ca ma simteam aiurea, Melisa avea o zi proasta si eu ma laudam cu doua liniute.... Si am asteptat. Si dupa-amiaza tarziu am mai facut un test. La asta nu a mai aparut nimic, nici pana cand am adormit. Deh, in timpul zilei consum multa apa (in ultimele 3 zile consumul a crescut surprinzator de mult de la 2-2.5 l (cat consumam inainte) la 3-3.5 l).

Ieri, chiar si dupa al doilea test, mintea deja imi juca feste: începusem sa fiu putin balonata, aveam din când in când dureri abdominale pe care nu cred ca le-am mai simtit vreodata (incepute din noaptea de vineri spre sambata), ma simtisem putin slabita ieri (parca aveam picioarele moi), in fine...fabricam simptome.... Aseara ma convinsesem ca daca era linie de uscare ar fi aparut si la al doilea test si lipsa celei de-a doua liniute am pus-o pe seama faptului ca urina era diluata. Am adormit fericita, crezând ca sunt insarcinata.

In dimineata asta insa, când am verificat testul facut ieri dupa-amiaza si am vazut aceeasi liniuta de uscare (chiar daca mai pala), am stiut ca tesul de ieri dimineata era de fapt negativ. Dar am mai facut unul (nu ma intrebati de ce continui sa ma chinui singura) si am primit un dus rece: negativ. Inca nu a aparut liniuta de uscare nici acum. De asta ma intreb, ce a fost cu liniuta aparuta ieri dimineata atat de repede?

Toate au fost teste Viola. Nu am curajul sa fac alt test, sensibil de la 10 sau 20 UI.

Stiu, pana la beta mai am de asteptat (15 Feb), dar daca ar fi fost ceva, testul asta ultra sensibil ar fi trebuit sa arate ceva.

Asa ca ma pregatesc pentru ce este mai rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...