Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

    Doamne ajuta Ella!

    Legat de ce spune embrioloaga,nu stiu Ella ce sa-ti spun...nu am studii de medicina.Iti pot spune doar ca asta e placa pe care o serveste tuturor fetelor peste 35ani(sau in jur de varsta asta).Legat de transfer,tu nu ai vorbit cu dr D?Sau ti-a spus ca vedeti?Sincer nu e genul de doctor care sa incerce extremele,adica "hai sa facem doar sa bifam si asta" pt ca de asta si insista pe analize.F multi medici se bazeaza doar ecografic si au reusite...cand iei si partea care nu se vede,adica analizele ai mai multe sanse de reusita.Endometrul dupa parerea mea si dupa valoarea progesteronului a intrat in faza luteala,de asta s-a condensat(strans putin).

    Eu voi face transfer cu endometru sub 7mm,pt ca mai mult nu poate,nu raspunde la nici o chestie sintetica si structura este f buna.Astept doar sa prind luna cand hormonalele ies ok.

    Mimi,Piscotica cum va simtiti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna babutelor ... Sa avem o saptamana plina de realizari notabile...

 

Eu numai cand ma gandesc ca mai am putin si incep stimularea si voi avea iar ovocite cu duiumu si o sa raman la final cu foarte putin imi vine sa inebunesc .... asa e in viata unu are si unu foarte putini... sper ca de data asta sa conteze mult si perioada de recoltare a gigeilor ( fiind spre martie cand vremea e racoroasa) si sa am noroc la cat mai multi blasto... 

 

 

Piscotel  [flo2]

Velvetina  [alcool]

Dea  [:X]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arsaluis, Mimi, Piscotel  [flo2]  Multumesc. 

Dea, am vb cu el, mi-a zis ca vom transfera acum, ce rămâne înghețam, iar daca nu se prinde din cauza endo imi va da tratament doar pt endo. Spunea ca studiile spun ca endo ar trebui sa fie peste 7 iar el ca a învățat la scoala știe ca ar trebui sa fie peste 6 sau 6,5 nu mai rețin exact. 

Ce înseamnă ca a intrat in faza luteala? Mai sunt șanse? Scuze ca te tot întreb atâtea! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

EllaMari, Doamne ajuta! Dea, multumesc de intrebare [flo2] Alta zi, alta dezamagire :(((((((( Sunt din ce in ce mai disperata

     Presupun ca iar facusi pipi pe betze:)))...da-le in mama lor de teste si mergi la beta.Adevarul e ca eu as merge la beta din z10 de viata a puiutilor si chiar daca iese negativ repet pana in z 14.Dupa z 14 nu are nici un sens sa continui...dar asta e cazul meu.

    Ella,dupa ovulatie urmeaza faza luteala cand progesteronul creste.La tine a crescut putin mai devreme si are o valoare mare....fetele nici cu injectabil nu ajung la asemenea valoare,doar f rar.Si dr D a avut cazuri cu endo sub 6 unde s-a prins sarcina si a ajuns la final.Nu ii tin partea dar eu am citit de multe transferuri cu endo intre 6-7 de succes aici pe forum si in alte parti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...