Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel eu tot sper pt tine.si daca nu e sa fie acum,vei reusi intr-o zi  [cupisi]  [pup]

 

e a 2 a luna cand am spotting in Z 24.deci am luat-o in jos.pana luna trecuta,CM ul meu era regulat 28-30 zile.acum nu mai stiu daca ovulez sau ovulez mai devreme.dar si asa,perioada luteala mi s-a scurtat.am avut-o mereu 14-15 zile.

 

credeti ca mi-e afectat si endometrul?atat imi mai doresc,sa am tot endometru bun ,pinguinii mei sa fie tot buni ca ceilalti.si sa ramana problema cu implantarea,pt care fac testul ERA.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Melisa [flo2] Dea, am avut prima întâlnire cu embriolog, ieri dupa punctie, si bineînțeles ca pe mine "m-a acuzat" de embrioni, cum ca din cauza ovocitelor nu au mai fost buni embrionii si ca gigeii soțului sunt ffff buni. Sper măcar de data asta sa fie câțiva buni, ca nah am mai luat si eu suplimente cam o luna jumătate, nu e foarte mult dar comparativ cu prima data, când nu am luat nimic, este ceva. Zicea ca fragmentarile au fost din cauza ovocitelor nicidecum a gigeilor! Te rog pe tine si celelalte fete care au mai trecut prin asta sa ma lămuriti. Vouă ce v-au spus doctorii? [flo2]

 

Ella

 

Parca văd că și la mine o fi aceeași problemă....

Eu iau doar cit D și acid folic.... Oare ce sa mai iau?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Piscotel eu tot sper pt tine.si daca nu e sa fie acum,vei reusi intr-o zi [cupisi] [pup] e a 2 a luna cand am spotting in Z 24.deci am luat-o in jos.pana luna trecuta,CM ul meu era regulat 28-30 zile.acum nu mai stiu daca ovulez sau ovulez mai devreme.dar si asa,perioada luteala mi s-a scurtat.am avut-o mereu 14-15 zile. credeti ca mi-e afectat si endometrul?atat imi mai doresc,sa am tot endometru bun ,pinguinii mei sa fie tot buni ca ceilalti.si sa ramana problema cu implantarea,pt care fac testul ERA.

 

Veve 

 

Nu stiu ce sa zic....

Și eu sunt in depresii.. este a doua lună în care îmi vine cm și mă ține 2 zile.. cred că bat in retragere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo poti sa mai iei Coenzima Q10, daca nu sub forma de Ovoenergen sau Ubiquinol, ca poate is prea scumpe, orice alta forma, Omega 3, eu am luat ani de-a randul in preconceptie Femibion 1, daca nu Taxofit si Magneziu ca sa se asimileze vitamina D. Tu nu mai retin ti-ai facut profilul trombofilie ereditara, ca pentru asta in functie de ce-ti iese la analize, poate ar trebui sa iei si Aspenter.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, Moti, testele voastre erau clar pozitive. Daca mie mi-ar fi iesit a doua liniuta ca a voastra, nu mai aveam discutia asta. La mine nu se poate nici fotografia, atat e de slaba :((. Baza liniutei e o idee mai vizibila, dar se pierde incet. E linie de USCARE, gata. Dea, multumesc pentru incurajare, dar nu mai pot spera. EllaMari, ai incredere in medic si in corpul tau. Si in Doamne-Doamne, desigur. Transfera doar un embrion daca ai indoieli. Iar daca ai embrioni putini, poti amana transferul, pana cand simti tu ca ai mai multe sanse de reusita. Tin pumnii stransi si tie si Ligiutzei! In Mimi si in voi doua imi pun sperantele acum. Motisor, se mai intampla si minuni :) Doamne ajuta sa fie si cazul tau. Melisa, sper ca esti mai bine. Te imbratisez strans. Acum stiu ce simti....

 

Te pup Piscotel!

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo poti sa mai iei Coenzima Q10, daca nu sub forma de Ovoenergen sau Ubiquinol, ca poate is prea scumpe, orice alta forma, Omega 3, eu am luat ani de-a randul in preconceptie Femibion 1, daca nu Taxofit si Magneziu ca sa se asimileze vitamina D. Tu nu mai retin ti-ai facut profilul trombofilie ereditara, ca pentru asta in functie de ce-ti iese la analize, poate ar trebui sa iei si Aspenter.

 

Să nu mai stiu Mimi ce fras am făcut și ce nu...

Daca ma crezi nici nu stiu ce sa caut in analize, care or fi alea...

Multumesc de răspuns  [pup]

Ma pun la lins dosarul  [wow]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo [pup] pe mine ma tine 2 zile de mult.da'macar era perioada luteala lunga,cm de 28 de zile.acum... daca s-a dus si endometrul meu,inseamna ca pt mine n-a fost sa fie in viata asta.si-n alta nu cred.am ramas...fara nimic.oi avea pacate mari,desi nu pot enumera niciunul...

 

Nu mai vb prosti!

Îi bine! Și mișcă și fa testul ăla și să te văd cu prunci.

[flo2]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...