Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

 Referitor la suplimente, eu am crezut/cred ca m-au ajutat mult.Am luat multe(nu cred ca-mi amintesc tot)in diverse etape.

Ovoenergen sau ubiquinol e tot CoQ10, doar ca se spune ca ar avea o absorbtie mai buna.

Eu am luat Coq10 si ubiquinol -ce am gasit la gramaj mai mare.Importanta e doza , care in studii spune ca e minim 600mg(am citit parca ca cineva ia 10-30 mg), ovoenergenul are 333mg si se recomanda 3/zi, deci aproape 1g.Studiile spun ca e safe pana la1,2g.

 

Myo-inositol(myosun), eu l-am ales pt.ca aveam testosteronul liber peste limita sup.a laboratorului.S-ar putea la unele sa nu functioneze.El se recomanda de obicei in PCOS, unde de obicei hormonii masculini sunt la nivel superior.Poate inainte sa fie luate ar trebui testat un testosteron liber , Dhea-s

 

 Cand am avut prbl.endometrului si a unui E2 nedetectabil am luat laptisor de matca(dar doar in aceea etapa) si f.multe sedinte de reflexoterapie

  Normal, cred ca si protocolul fiv adaptat/gonatrophinele folosite pot sa faca diferenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele, multumesc mult pentru gândurile bune! [flo2] 

M3ryro, multumesc mult pentru ca ti-ai impartasit povestea [flo2] , nu mai tineam minte detaliile. Eu nu inteleg cu la unele dintre voi creste AMH-ul. Eu stiam ca nu poate fi imbunatatit prin nimic. Voi ce ati facut diferit ca sa se schimbe?

Ma incearca tot felul de regrete acum...De ce n-am continuat sa iau Ubiquinol? Macar asa imi pregateam organismul pentru FIV2.

Imi vine sa-l strang de gat pe PK care inca de la consultatie imi spunea ca ar fi indicat sa transfer un singur embrion pentru ca sunt mica, si totusi mi-a congelat ambii embrioni impreuna, micsorandu-i semnificativ sansele de reusita celui de-a doilea. Da, voi merge dupa el, insa nu mai pot spera. Voi merge doar pentru ca nu vreau sa-mi reprosez ca am abandonat  un embrion. Ma gandeam sa-i cer lui PK sa-l lase o zi in plus dupa dezghet inainte de transfer. Nu vreau sa mai trec prin ce trec acum, daca nu moare intr-o zi, poate mai are sanse de reusita...Nu stiu insa daca se practica asa ceva. Voi ati mai auzit ca cineva sa fi procedat astfel?

Daca a fost FET pe ciclu natural (am avut doar Ovitrelle pentru declansare), oare pot merge dupa menstruatia de luna aceasta pentru FET2 sau se asteapta totusi macar o luna?

Ce altceva as putea sa mai fac pana atunci? Nu am facut histeroscopie inainte, pentru ca PK nu mi-a recomandat. Poate asta ar fi bine sa o fac acum. Exista o perioada anume din luna cand trebuie facuta?

Ce alte analize/investigatii ati mai facut voi dupa un esec? NK sunt 9%, analizele de trombofilie sunt facute....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Piscotica,daca il lasi sa mai evolueze e posibil sa nu mai evolueze:(((...multi medici sustin ca uterul e cel mai bun mediu de evolutie,dar depinde de tine daca mai poti rabda 2saptamani sa vezi daca s-a prins sau nu.Sunt cazuri cand embrionii abia ajungeau in z3 si s-a optat pt transfer de embrioni de z1(pronuclei) si a fost cu reusita deplina.

   Histeroscopia o poti face pana in ovulatie,din z9 pana in z12-13 daca ovulezi in z14.O poti face in luna anterioara transferului.Daca mergi tot pe ciclu natural poti face transferul si ciclul urmator...dar psihic rezisti,crezi ca vei avea putere?

    Doamne ajuta Ella la puiuti puternici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, felicitari! Sa fie puternici puiutii tai!

Dea, multumesc pentru raspuns! Stiu ca sansele de evolutie in laborator sunt mai mici, insa daca e sa nu evolueze, nu evolueaza nici in burtica mea si inca un esec o sa ma doboare de tot. Macar cateva ore sa-l tina sub observatie... Nu stiu daca rezist sau nu psihic, insa la varsta mea nu-mi prea permit luxul de a astepta sa depasesc perioada asta. Trebuie sa ma grabesc sa ajung la FIV2 cat mai repede. Va fi si ultimul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...