Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ramo,tu in ce stadiu mai esti?merge treaba cu dr.Albu?ce parere ti-ai facut despre el?
Îs pe ac pana in 28 ian. Și din 27 incep cu inhibare cu injectabil pana la sf protocolului. Cam tăcut omul... Pare ok și că oricare dr o da in studii și procente... Da am vb eu tot timpul de l.am stricat de cap :))) Tu Laurita, din ce am observat eu dr ăștia ma tratează mai lejer așa pt că aud istoria: copil cale naturala, tropa lipsa, trompa nefuncțională, problemă rezerva ovariana. În mintea loc cred că zic : "nu o fi așa complicat având copil teoretic ar trebui să reușim fiv ul cu o stimulare buna"... Apai nu stiu ce sa spun?! Nu mi.a dat să fac teste complicate, nimic special.... Tot aflu aici de la fete diferite chestii... Acum ma testez singura fara recomandarea lui, daca îmi ies ceva mutații îi trimit urgent rezultatele.. Mi.a spus că primele două monitorizări pot sa le fac la Cluj sa nu mai merg la Buc dar următoarele obligatoriu la el. Stimularea o incep de data de 08.03. (10 zile și în fc de cum răspund la stimulare prelungim sau nu..) Asistenta cu care lucrează și comunic eu, toate care suntem la el, sta cam prost cu logica.... Ieri m.a enervat maxim pt că ii explicam și o întrebam ceva....Ea răspundea tot "ampururea"... La un moment dat i.am scris in mail că o sun că văd că nu ne înțelegem in scris :)))

Și mi rau de la ac astea de nu stiu de capul meu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo stai linistita ca nici mie nu mi-a zis nimic de nicio perfuzie....si mie mi se pare cam tacut doctorul, dar am incredere ca tace si face (eu sunt si la primul FIV si nu prea stiu cu ce se mananca...deci nu prea stiu ce intrebari sa pun si prefer sa tac ca sa nu ma fac de ras de tot...) Sper asa sa fie sa taca si sa stie el ce sa faca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ana, nu mai astepta beta de maine, nici nu cred ca mai merg. Si testul de azi dimineata a fost negativ si de data asta nu am mai vazut nici macar o fantoma de linie de uscare, nimic. Nu cred ca mai pot suporta sa mai vad si beta negativ. Oare PK imi va cere rezultatul? Chiar nu vreau sa mai merg si maine, mi-a ajuns. Daca am invatat ceva din experienta asta e ca testele de sarcina folosite acasa sunt iadul pe pamant. Te doboara sa vezi o singura liniuta in fiecare zi. Credeam ca va fi mai usor de suporta esecul daca te pregateste in fiecare zi cate un test. Gresit, te omoara lent in fiecare zi pana te aduce in stadiul in care tot ce-ti doresti e sa se termine odata totul cat mai repede :(((( Nu ma mai pot opri din plans, nu credeam ca va fi atat de greu sa accept esecul

 

Piscotel :(

 

Te îmbrățișez cu drag.

 

Nu stiu ce sa zic, eu sunt mai nouă în lupta asta cu infertilitatea dar din cate vad medicii ăștia tot fac la fiv uri pe noi pana ne ducem cu capul și fizic...

Eu nu înțeleg de ce kakat nu îți dă să faci tot ce se poate face: analize, testări, tratamente etc înainte de fiv

Eu tot descopăr cate ceva și îmi fac de una singură pt că nici la prima încercare fiv și nici acum la a doua nu mi.au dat nimic de făcut în plus...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...