Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

Nu vreau sa dau sperante desarte, dar pe forumul SOSI scria in iunie anul trecut o fata care facuse fiv cu PK la Kaali in Budapesta ca a avut beta negativ, dupa care a repetat (cred ca din cauza intarzierii ciclului) si a fost pozitiv. Prima data fusese o greseala, era insarcinata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ella mult noroc iti doresc maine [flo2] ! Piscotel ti ai facut beta pana la urma? A cata zi erai astazi a 10 -a? Eu sunt astazi in a 14 a zi de la transfer.Beta am facut o in ziua a 11 a cand a iesit<0.1 Inca nu mi a venit menstruatia si asa dusa sunt ca tot imi vine sa sper de unde tot intarzie.Astazi am intrat intr o farmacie sa mi iau un test barza, noroc ca era aglomerat si nu am mai stat Nu mi vine sa cred cum inca mai pot spera la ceva ca am tot citit ca trebuia sa fie beta crescuta in a 11 a zi daca era bine. Am trimis mail la clinica de sambata da nu a raspuns nimeni sa anunt beta negativ si as fii avut nevoie de o parere de ce crede ca nu s au prins dar nimic. Cautand si tot citind zilele astea m am gandit la varianta FIV pe natural.Dar cum ? Sotul meu l a sunat pe dr Voinea de la Fundeni sa i ceara o parere daca ar putea fii operat el , cautam o alta varianta.Binenteles ca e imposibil .A v am zis da, ca problema e la el azoospermie. Atunci dr a venit cu o alta solutie sa venim sa i faca lui MESA sa i congeleze ce ii gaseste si apoi eu inainte de ovulatie sa vin sa fac Fiv pe natural.Sotul meu zicandu i ca nu am mai vrea fiv cu stimulare datorita dozarii de hormoni. NU vom merge pt ca nu cred ca avem sanse am inteles ca colaboreaza cu dr Tutunatu si parca am citit pareri nu tocmai bune de clinica lui Genesys se numeste. Intrebarea mea este: sunt fete pe aici care au facut si au reusit cu FIV pe ciclu natural? Si nu inteleg daca poate cineva sa mi explice cum e pe natural....folicolii aia care ii avem devin ovule si ei ni scot ? sau vom avea doar un singur ovul? Adik vor fii mai multe ovule sau doar una ca asta nu am inteles. Apoi le injecteaza cu Icsi presupun.Nu stiu a facut cineva asa Fiv si cand anume se recomanda sa facem pe natural?

 

Nu stiu toata caracatita dar .... Pt mine si sot a fost dr Voinea un super medic care putea sa profite de noi facand operatie sotului pt ca are pe langa OAT sever si un chist pe epididimul stang . ( si cu operatie nu s.ar imbunatatii spermograma deoarece chistul este de cand era mic si a impiedicat dezvoltarea matura a testiculului ) ... Stiu ca  dr. Voinea colaboreaza cu dr Matei de la CFR2 ( fiind embriolog) si dansa cu dr Tutunaru .... Ce stiu exact este ca pana sa ma apuc de fiv eram tentata sa colaborez cu dr. Matei care pare o draguta pana am aflat ca prin martie 2016 s.a mutat clinica Genesys la 2 strazi de unde era candva.... Zic ok... Ajung la clinica repetam soermograma si spermocultura si iese la Genesys bunicica .... Zic mai sa fie ce noroc .... Imi da lista cu analize pt fiv si tot documentandu.ma aflu ca dr. Matei - dr. Tutunaru sunt cuplu de medici care faceau chestii necurate cu ovocite recoltate . Din punctu meu de vedere nu as opta sa colaborez cu Tutunaru , pur si simplu nu inspira incredere precum nici clinica Genesys ....  

 

Sfatu meu este sa cauti si sa te interesezi de dr in prealabil ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel stiu ca orice am spune noi, nu putem sa iti alinam durerea, dar capul sus. Eu dupa trimiterea la donate, cand nu mai speram deloc, am reusit sa raman natural. Aveam pb de ambele parti. Un Amh de 0.7, embrioni care nu erau buni si sotul cu o spermograma praf, fara gigei si aia care erau, erau lenesi. Si a aparut minunea. O minune pt care voi lupta pana la capat. Acum la ultima eco, din pacate am aflat ca s-a deschis colul si voi face cerclaj sapt viitoare. Dar am.incredere in Dumnezeu ca vom fi bine pana la final. 

Bafta Ella si tin pumnii pt cele ce vin din urma, iar pt cele ce luptati nu renuntati pt visul vostru.  [flo2]  [flor]  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki multa sanatate si sa ajungi la termen cu minunea . Eu daca stiam de cerclaj faceam din sapt 12 cand am inteles ca ar fii cel mai devreme voie sa se faca.... La mine colul era lung si inchis ( de 4 ) si s.a deschis ca o floare fara sa se mai poata face ceva ... Te rog sa imi spui cum a fost cu cerclajul sa stiu ce ma asteapta . Multa sanatate [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    LiliMic sunt reusite cu doar un fiv si aici pe forum...dar realizezi ca atatea fete fac fiv si nu scriu pe forumuri:))

    Melisa,la fivul pe natural se culeg doar 1-2ovocite.Se monitorizeaza ciclul,preferabil si cu analize,iar la ovulatie se culege outul.Foliculul ar trebui sa ajunga la 20mm ca sa fie cules,dar este f important sa nu se rateze momentul.Se scoate outul,se fertilizeaza si se poate planta in ce zi optati voi(1-6).Astfel organismul isi pastreaza ritmul,nu e bombardat de hormoni...despre ratele de reusita sunt pareri impartite.

    Piscotica,te rog sa mergi la beta...macar stii daca e alba sau neagra treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor din acelasi motiv nici noi nu ne vom indrepta catre Genesys.Dr Voinea este un super om exact cum ai spus si tu, un profesionist dar pacat ca nu putem face cu el MESA atata timp cat colaboreaza vu Genesys.

Dea multumesc mult de explicatii.Am citit aseara de Fiv pe natural si multor fete li s au spart folicolii inainte de ovulatie sau cand i a scos deci sanse f mici sunt.Ma gandeam ca sunt printre voi fete care au facut Fiv pe  natural dar se pare ca nu sunt.

Voi cauta in continuare unde sa mergem de data asta.Parca m as orienta spre Istambul la clinica Acibadem.Daca nu tot Vienna acolo unde am facut numai ca pe langa niste preturi mari care le au mi e si putin teama ca nu voi reusi.

Va pup [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...