Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dupa ce ieri am suplimentat atat progesteronul cat si estrogenul, sangerarea mea nu se opreste. Ce Dumnezeu sa fac? Oare e cazul de repaos total?

  Sunt multe cazuri cu sangerari in primul trimestru fara sa fie vreo problema.Eu am avut sangerari abundente .Recomandarea care am urmat-o:intreruperea anticoagulantului(nu stiu daca tu ai in schema) pe perioada sangerarilor si administarea de progesteron injectabil.Progesteronul oral se absoarbe cel mai putin.Mai repeta si prg-ul sa nu fie in scadere..si da ,eco e total irelevant in perioada aceata.Bafta si zen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor [batcap] trimite si mie putinel vin [alcool]

Arsalui eu zic sa iti iei câteva zile concediu medical,si eu am avut putina sângerare la 7z dupa transfer si inca o data pe la 7-8s asa si atunci doc ma sfătuit sa stau in pat si sa nu fac injectia de Innohep 2zile.

Eu una am avut si am încredere in medicul meu si in clinica pt ca mi-au demonstrat ca merita încrederea mea dar nu sunt de acord cu idea ca trb sa avem încredere oarba in medici,am citit atâtea cazuri unde medicii nu si-au facut treaba cum trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, multumesc pentru calculele exacte. Didrogesteronul nu stiam cum sa il echivalez.

Deci iau 1000 dimineata, 200 la pranz si 600 seara.

Vera, am luat legatura si cu hematologul. Am ceva mutatii la activ, mai exact:

Mutatia Factor XIII Val34Leu – pozitiv (genotip heterozigot)

Mutatia PAI-1: pozitiv (genotip homozigot)

Mutatia MTHFR C677T – pozitiv (genotip heterozigot)

Mutatia MTHFR A1298C – pozitiv (genotip heterozigot) 

Anticoagulantul lupic - pozitiv

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...