Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 141


Recommended Posts

  • Răspunsuri 601
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Eh,Ella,pai la atatia foliculi e logic asa estradiol:)))(ma refeream daca nu ai incurcat valorile intre LH si progestron)

    Dilema medicului era probabil ca la asa E2 trebuia endo sa fie mai pufos.Asta sa fie tot stresul Ella,important e outele sa se fecundeze si sa aiba o dezvoltare buna...restul la timpul lor.

    Ana,fetele de aici care si-au urmarit estradiolul si in sarcina nu aveau valori asa imense...poate dupa trim 1(desi nu stiu sa fii scris cineva asta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, azi am recoltat doar estradiol si progesteron. LH-ul era de data trecută când am recoltat, acum vreo 2-3 zile. 

Multumesc fetele din suflet ca m-ați liniștit ca eram stresată din cauza estradiolului, credeam ca e prea mare dupa cum zicea Dr.  [flor]

Imi era teama de oute ca nu sunt si am facut degeaba tot tratamentul. Vedem duminica câte sunt de toate! 

Nu tin neaparat sa fac transfer luna asta daca nu permite endo, mai am răbdare o luna sau doua doar sa stiu ca am câțiva embrionasi buni! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, nu te contrazic, eu chiar nu ma pricep la chestiile astea si sunt convinsa ca ai dreptate si la mine estradiolul a fost in jur de 180-190. 

    Ana [pup] ,stiam ca nu ma contrazici...dar vroiam ca viitoarele gravidute sa nu se sperie daca nu le iese E2 de 3000 in sarcina(de asta am insistat).

   Asa te vreau Ella,optimista si increzatoare in outele tale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, casuta noua si deja 8 pagini? In ritmul asta, Dea draga, vei fi ocupata facand casute noi in fiecare saptamana [:-)))] 

EllaMari, ovocite sanatoase iti doresc, indiferent de când va avea loc transferul! [flo2] 

Arsaluis, Doamne ajuta maine cu beta si progesteronul! Si sa se opreasca sângerarea aia, sa te poti si tu bucura de perioada asta [flo2] 

Melisa, nici un pipi test, nimic? [:D] 

 

In ceea ce priveste încrederea in medici/ clinici, sunt de acord, ne încredem in ei. DAR o documentare suplimentara n-a omorat pe nimeni :)))). Medicii sunt si eu oameni, au si ei problemele lor, sunt ocupati, stresati, mai uita, nu au timp sa verifice mereu dosarele vechi. Cred ca si noi trebuie sa le aducem aminte lucrurile pe care le consideram importante.

 

"The age of Adeline" a fost minunat, Dea!! Multumesc pentru recomandare [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...