Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 130


Recommended Posts

Stiti cumva unde putem sa mai facem analiza si sa fie si ok?

Licorice, daca esti la dr. Albu stiu ca vrea spermograma facuta la ei. Noi mai aveam altele mai vechi, facute prin alte parti, si cand am ajuns la el ne-a spus ca vrea sa fie repetata la ei + suplimentar testMAR si spermocultura (din fericire, toate au iesit bine).

La restul analizelor nu a avut pretentii, asa ca Ie-am facut pe unde am reusit (mai repede, mai ieftin, gratuity) si nu s-a suparat.

Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetelor,

Sambata seara am intrat pe siteul Medlife, intr-o doara, obisnuita cu atatea esecuri, si când am vazut rezultatul marcat cu rosu (bhcg 740, z11 de la ET cu blasto) m-a busit plânsul... de bucurie, evident, dar un plans din ala cu sughituri si suspine de nu ma puteam opri. Si am tinut-o asa toata seara, si noaptea, ca nu stiu daca am pus geana pe geana toata noaptea... Ieri am fost cu sotul la Sf. Nectarie, sa ii multumim. Trebuie sa ajung cat de curand si la Sf. Anton, ca tare mult l-am deranjat si pe el cu milogeala mea. Inca mi se pare ca visez, ca nu mi se intampla mie, dar când si când ma mai doare burtica, si-atunci imi dau seama ca da, chiar e cineva acolo. Si sper sa fie amândoi, ca ambii sunt rupti din sufletul meu si ni-i dorim enorm.

Asta seara as vrea sa fac si un test de sarcina, sa vad si cele 2 liniute pe care le astept de atatia ani...

Am un dubiu legat de progesteron, care este 12.6. Dr. A nu mi-a zis nimic de el, a zis sa urmez tratamentul si eco peste 2 sapt, dar m-a sunat apoi asistenta, care mi-a zis sa dublez doza de utrogestan (adica 6/zi acum). O fi bine sau nu, nu am indraznit sa il mai intreb pe dr. si am pus asa. Sper sa ne ajute Doamne Doamne sa ajungem la termen cu bine!

Va tin pumnii tuturor si ma rog pentru voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Daca ai dureri de burta sa iei nospa, nu e bine sa stai cu dureri, chiar daca durerea e mica, poate provoca contractii ale uterului. Legat de progesteron e micut, eu l-am avut si mai mic. Ia tratamentul dat de dr, e foarte bine ca ti-a suplimentat ovulele. Progesteronul este hormonul care tine sarcina, asa ca nu-i problema daca iei mai mult, corpul isi ia cat are nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Daca ai dureri de burta sa iei nospa, nu e bine sa stai cu dureri, chiar daca durerea e mica, poate provoca contractii ale uterului. Legat de progesteron e micut, eu l-am avut si mai mic. Ia tratamentul dat de dr, e foarte bine ca ti-a suplimentat ovulele. Progesteronul este hormonul care tine sarcina, asa ca nu-i problema daca iei mai mult, corpul isi ia cat are nevoie.

Multumesc.

Abia acum am luat un no-spa, ca tot nu cedeaza durerea. Uneori e doar asa ca o jena, alteori doare destul de puternic, mai ales spre partea dreapta. Si sunt putin panicata ca am avut o mini-secretie maronie/rozalie pe hartie, deja a 2-a oara pe ziua de azi. Stau ca pe ghimpi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...