Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

Eu pot spune ca daca nu ar fi cedat ingerasul si s.ar fii incapatanat sa ramana cu mine eu acum nu mai eram... Sincera sa fiu am fost la limita supravietuirii ... Tensiune 6 cu 4 si abia daca mai imi gaseau puls ...hemoragie severa ( placenta nu se dezlipea probabil si de la 6 x 200 utrogestan pe zi ) combinata cu hipotermie severa ... Au fost momente pe masa pe care nu mi le amintesc ... 

 

Deci Lore si eu cred ca daca ingerasul era incapatanat nu reuseam sa trec peste ... Cateodata ma gandesc ca a fost mai bine asa cum s.a intamplat ... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lore, Motisor, asa ma gandesc si eu in ce o priveste pe fetita mea. Desi ma gandesc adeseori la ea si la faptul ca acum ar fi avut aproape 9 luni si cum ar fi fost si cum ne-am fi jucat, imi spun ca e mai bine ca s-a intamplat cum s-a intamplat. Decat sa fi suferit atat si ea si noi a fost mai bine ca Dumnezeu ne-a luat-o, iar acum e un sufletel pur, nevinovat si fericit in bratele Lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am preotul care mi.a facut molifta dupa perderea ingerasului si m.a uimit cand mi.a spus ca sotia lui a pierdut baietelul la 36 saptamani... Daca si preoteasa care cred ca se roaga la " barbos" si tot a patit.o? Si la 36 saptamani? Sincera sa fiu cateodata ma simt norocoasa... Nu as fii suportat sa ajung pana acolo si sa stiu ca l.am pierdut ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandesc des cum ar fi fost, cum ar fi aratat, cum ar fi sarbatorile....dar o sa vina si vremea cand toate astea se vor adeveri si nu vor mai fi doar inchipuiri... trebuie neaparat sa avem incredere chiar daca uneori nici noi nu mai vedem lumina de la capatul tunelului....

 

Vai de mine...36 de sapt? ....pai altii se nasc mult mai repede si raman in viata....de exemplu in familia sotului meu a fost un caz socant pt tot judetul Mures, toata lumea a auzit de cazul unei verisoare care a nascut o fetita de 600g si dupa luni de zile de spitalizare, cand pana si mama se astepta zilnic sa cedeze trupusorul ei, fetita a prins in greutate si a supravietuit....acum are 7 ani si e o fetita minunata ca oricare alta...toata familia a fost implicata pe vremea aceea, pe cumnata mea deja o stia tot spitalul la cat de des mergeau in vizita...sunt constienta ca este un caz extrem de rar dar ma face sa cred ca exista si minuni ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...