Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sorinake, frumoasa foc printesa voastra! Ieri, toata ziua faceam ce faceam si deschideam topicul pe telefon s-o mai vad. ...iar seara, cand a venit sotul de la munca, i-am aratat-o si lui si a zis ca este o adevarata domnisorica.

Sa va bucure sufletul, sa creasca sanatoasa si frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Si pt ca toata lumea e suparata vreau sa va scriu o poveste a unei vechi forumiste.Povestea ei incepe acum 9ani cand au inceput drumul spre bebe.In 04.2012 amh =0,169ng,in 09.2015 amh=0,025ng.Cu un bagaj de cateva mutatii PAI-homo,factXIII-hetero,MTHFR A1298C-homo,trecand prin cateva inseminari,iau drumul spre fiv.Embrioni putini la cele 3fiv,nici o implantare,ia drumul spre donate.Obtin embrioni frumosi care ajung la blasto,dar transferul se amana din cauza endometrului necorespunzator.Urmeaza luni de pregatire din iulie 2016 pana in septemebrie 2016 unde endo se incapataneaza si nu vrea sa treaca de 6mm in cea mai groasa portiune in rest ramane 2-3mm.Din septembrie incearca alte tratamente la sfatul medicilor de aici,dar din nou fara rezultat.La sfarsitul lui noiembrie fomeia renunta,vrea sa se bucure de sarbatorile de iarna si sa ia o pauza.

    In ianuarie intarzie menstra,era nerelevant pt ca menstra oricum nu venea ceas...dar intuitia dupa cateva zile a facuto sa incerce un test.Testul a iesit usor pozitiv, a urmat beta,vreo 3 la numar care au avut crestere frumoasa,apoi un eco ca sa vada samburica care inca nu avea activitate cardiaca pt ca era mai mica si  eco de inimioara unde a auzit cel mai frumos sunet ever.

    De ce am scris povestea ei,in primul rand pt ca a vrut sa ne dea speranta...in al doilea rand pt ca nu pot refuza pe cineva(mai ales o graviduta).E constienta ca la varsta asta orice se poate intampla,dar increderea ei in D-zeu nu o poate pierde.

    Atata timp cat aveti aparat reproducator intact si aveti si partener minuni se pot intampla...chiar si cu un amh de 0,0xx.Ideea e sa nu va pierdeti speranta si sa incercati sa va traiti viata cat mai sanatos fizic si psihic.

    Imi cer scuze pt ca eu nu sunt o povestitoare buna,mi-ar fii placut sa scrie ea povestea deoarece are har pt scris,dar m-am gandit ca e momentul cand sunt destule fete in butoi si au nevoie de un colac.

   Daca ne citesti dear friend,iti urez si aici sarcina usoara si la termen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...