Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

Probabil ca se da si in functie de cat a iesit la ultimele analize (ultima monitorizare) Eu acolo am avut 0.5 ng/mL Si estrogen 1153 pg/mL (parca citisem pe undeva ca pt fiecare folicul corespunde cam 200 pg/ml estrogen- e posibil sa gresesc, in functie de asta totusi ar fii trebuit sa am vreo 5 foliculi...)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ciao, fetelor!

Ma puteti ajuta si pe mine cu o parere despre analizele unei prietene.

Ea m-a intrebat pe mine, stiindu-ma trecuta prin doua fiv, dar se pare ca nu am "imbatranit" destul in materie de fiv.

E la prima fiv si nu se prea are cu forumurile si cu tehnologia, asa ca intermediez.

Mi-a dat rezultatele ei din prima si din a saptea zi a cm, insa nu si unitatile de masura:

Ziua 1:

FSH-8,2

LH-7,1

E2-30

Ziua 7:

E2-725,8

LH-3,4

Ce parere aveti? Dea78... Multumim (si in numele ei)!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Corinka,analizele sunt ok,un LH mare in z1,dar vad ca se stabilizeaza pe parcurs.In z1 nu prea e indicat sa se faca analize pt ca pana nu se elimina endometrul pot avea valori false.Estradiolul e cam mare pt z7 daca e in pg,daca e in pmol e ok...dar depinde cand ovuleaza.Daca ovuleaza devreme LHul ala e cam mic ca sa indice ca e la ovulatie(LHul are aceeasi masura).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! [flo2] Nici eu nu am avut recomandare de a sta doar in pat...mi-a zis ca pot sa ma comport ca oricare femeie...deci eu 2 zile am mai dormit de amiaza, filme in pat si plimbari iar apoi totul normal ca deobicei si s-a prins!

Motisor si eu astept CM cam pe 24...vad ca iar picam deodata ....cum imi vine il si anunt pe medic sa vedem cand sa ma duc la eco....si de acolo decidem [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Corinka,nu te-am intrebat daca face stimulare.Daca face stimulare sunt ok analizele.Mi se parea E2 cam mare pe cilclu natural.

     Eu am stat si la pat si am avut si fivuri cand mi-am pastrat ritmul normal si nu s-a prins.Parerea mea e sa nu exagerati si sa va pastrati ritmul propriu,daca e sa se prinda se prinde indiferent ce faceti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dea!

Face stimulare cu gonal-f incepand din ziua 2.

I s-au recomandat analize in prima zi, inainte de inceperea tratamentului.

Nu stiu cum e prin alte parti, dar cei din Ungaria (cel putin la Kaali in Debretin) considera prima zi de sangerare ca fiind ziua 0, daca sangerarea incepe in jurul amiezii sau dupa.

Deci a facut recoltarea in a doua zi de sangerare, considerata, insa, ziua 1.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Multi medici merg pe varianta ca daca menstra vine dupa amiaza abia ziua urmatoare e z1.Insa analizele asa si arata,de z1:))).Cum am zis si anterior sunt bune analizele in perioada de stimulare.Daca mai vrea pareri sa iti spuna macar E2 in ce e masurat,asta indica daca are ovocite sau nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...