Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

     Pt ce ii putem/puteti multumi lui D-zeu?!

     Pt ca nu suferiti de boli care duc la moarte,pt puterea de munca pe care o aveti,pt ziua de maine care tot vine,pt cei dragi de langa voi,pt forumistele care va sustin moral,pt tot ce e viu si va inconjoara...vreti sa mai enumar?

Cata dreptatate ai Dea, sa ii multumim pentru sanatate, ca banii ii poti face prin munca dar daca nu esti sanatos nu mai faci nimic...

 

Si eu fetelor am avut de furca cu viata asta, dar nu cu sotul sau din cauza bebelusilor, sunt inca la inceput pe acest drum cu infertilitatea,cat despre sot cateodata ma gandesc ca a gresit acolo sus cineva de mi-a trimis un om atat de bun, dar viata si-a cam batut joc si de creierii mei, noi am avut procese cu tiganii pentru casa bunicilor unde locuiam, amenintari si alte chestii, daramat casa ilegal, dupa s-a imbolnavit f rau mama (care din pacate nu mai este - nu a acceptat sa fie bolnava si pur si simplu sa stins pe picioare), apoi la un an tata avea niste chestii urate si merg cu el la spital si aflu ca trebuie operat de urgenta pe creier ca are 2 hematoame mari de ambele parti care ii strangeau creierul ca intr-o menghina... Slava cerului ca a scapat cu bine ca dc il pierdeam si pe el....si uite asa...sunt multe de povestit si prin cate am trecut cu operatia de anexetomie....Multumita doctorilor "profesionisti".

Noi sa fim sanatoase [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma credeti nebuna, dar de o vreme am inceput sa-i multumesc Lui Dumnezeu si pentru experientele neplacute traite, inclusiv pentru beta negativ... Da, i-am multumit si pentru asta...Din toate experientele (placute sau nu) am avut ceva de invatat, poate mai mult din cele urate... Toate evenimentele neplacute m-au facut sa devin mai puternica, asa ca simt nevoia sa-i multumesc. Desi acum nu vad sensul de a trai dezamagirea unui beta negativ, poate mai tarziu voi intelege de ce traiesc asta acum. Poate m-a crutat de pierderea unei sarcini avansate, ceea ce ar fi fost cu mult mai greu de suportat...Primim doar ce putem duce. Sa avem incredere ca vom primi si lucruri bune in viata noastra :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fete... M-au sunat de la clinica ... joi la 9.30 am programare pt eco si analize si sa-mi dea schema de stimulare 

 

 

Piscotelule inca sunt suparata pe barbos pt ca mi-a oferit acele luni frumoase cu burtica si fara un avertisment am pierdut sarcina... Sa simti cum misca si sa il vezi la eco cat de nazdravan era si apoi sa se sfarseasca prea brusc ... Offf ... O sa ma impac cu el ....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babutelor va pup  [flo2]

 

 

Din cate vad eu multe am trecut prin foc și pară....

Unele dintre noi avem povești de viață asemănătoare...

 

Inca o lupa pt noi...Și uite adunate acum  aici în lupta asta cu infertilitatea...

 

Nu va mai spun povestea mea că poate va întristează și nu ajuta cu nimic.

Îi o întreaga telenovelă.

Ideea este că după 14 ani de căsnicie + cei 7 de prietenie înaintea căsătoriei, o carieră și multe proprietăți + terenuri,  am rămas pe drumuri fara nimic. M.am luptat să iau pruncul de la el.....

Și bineînțeles că în casa mea sta fufa cu care a dus o viață dublă din 2006 și să fie totul bine are și copil...

 

Eu: dpdv al problemelor scap de dracu și dau de tasu. Pe când am crezut că îmi găsesc liniștea și eram super fericită hop cu alta drama totala in viață...

No sa sper și cred că ii inca o încercare și o fi bine până la final....

 

Și nu mă mai supăr pe nimeni și nimic că îs atât de sătulă sa fiu supărat de zici că mă strânge cineva de gat.

 

Da nici nu pot mulțumi pt cate mi.a fost dat să îndur, să trag, să mă chinui sa supraviețuiesc, să mă chinui să rămân normala pt copilaș.... Pt că puteam să rămân dracu și fără loc de muncă daca nu mă chinuiam să rămân normala și să fiu focusata pe munca... Mă tot gândesc. Daca mă duceam eu dracu rămânea pruncul fara mama și nu prea înțeleg care o fost planul lui Cristoser...

 

Nu înțeleg de ce copilul unei târfe de bucura de muncă mea, de tot confortul de care ar trebui sa se bucure copilul meu...

Eu am luat.o de la zero după o viață de om. Credit la apartament pe toată viața...Etc 

 

Da nici nu mai caut explicații. Ultimele explicații, urlete și certuri cu Cristoser au fost la aflarea infertilității și am pus punct.

Mulțumesc pt sănătatea familiei, mă rog pt sănătatea ei, pt pace sufletească și iubire.

 

Cum s.ar zice am luat cate o palma pe fiecare obraz...Acum ce urmează?! Să mă bată la fund?!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...