Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Motisor, tin pumnii stransi ca de data asta sa decurga totul asa cum iti doresti  [pup]

Ella, Ligiutza, asteptam beta grasunica  [flor] Ligiutza, ai grija de tine, sanatate!!

Arsaluis, nu ma pricep, dar iti doresc sa duci sarcina cu bine la termen si fara peripetii [flor]

Miki, sarcina cu bine si tie!!! [flor]

Dea, Corinka, Velvet, Ramo, Laurita  [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fete dragi, iarasi eu cu problemele mele (care par sa nu se mai termine). Dupa ce am trecut de spottingul care a durat din ziua 5 post FET pana in ziua 10 post FET, ieri, in ziua 20 post FET am avut o hemoragie fff puternica. A fost ca si cum am dat drumul la robinet. A tinut maxim 10 minute si ca si cantitate de sange fara exagerare pot aproxima peste 50 ml. Problema e ca am eliminat niste cheaguri urate. Astazi mi-am repetat beta si progesteronul. Evlutia ar fi cam asa: HCG (gonadotropina corionica umana) total seric... 08.02.2017 (7 post FET) - 85.3 mUI/mL 10.02.2017 (9 post FET) - 213 mUI/mL 13.02.2017 (12 post FET) - 531 mUI/mL 15.02.2017 (14 post FET) - 920 mUI/mL 17.02.2017 (16 post FET) - 1781 mUI/mL 22.02.2017 (21 post FET) - 10117 mUI/mL Progesteron... 08.02.2017 (7 post FET) - 14,93 ng/mL 10.02.2017 (9 post FET) - 22.36 ng/mL 13.02.2017 (12 post FET) - 23.96 ng/mL 15.02.2017 (14 post FET) - 27.07 ng/mL 17.02.2017 (16 post FET) - 35.65 ng/mL 22.02.2017 (21 post FET) - 18.79 ng/mL Ce Dumnezeu e de facut legat de progesteron. In monetul de fata iau oral 4*10 mg didrogesteron si vaginal 1 crinone + 2 lutinus (adica vreo 1800 utro). Care ar fi doza maxima?

 

Arsaluis, sfatul meu este sa faci eco maine, posibil sa se fi eliminat vre-un hematom. Tin pumnii ! Pote vin băbuțele si cu alte sfaturi ultile ! 

 

Feltelor astept beta mare... zilele astea de la voi ;) !!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arsaluis si eu iti recomand sa faci un eco...o sa te simti mult mai linistita....e scazut progesteronul ce e drept dar e fff posibil sa fie hematom cum a zis Vera...eu cand am mai avut mici sangerari ziceau asistentele ca sunt fete care sangereaza abundent...deci se exprimau ceva de genul...au facut balta de le curgea pe picioare ...si evident sarcina era bine mersi....deci nu te panica dar nici nu e de stat asa...eu si pt cateva picaturi am fugit la urgenta noaptea....desi pt cei de acolo parea ceva banal....sper sin suflet sa fie totul ok! [flo2]

   

   Sa va spun umde sunt eu....la stoma...la ora asta...deci pe bune....ma sacaie o masea de minte care nu are loc sa creasca si trebuie sa imi faca o decapusonare ...adica sa taie din gingie sa iasa....mi-e o groaza de mor....sunt in sala de asteptare...dar trebuia sa vin neaparat caci si cand am fost insarcinata s-a imflamat si durea groaznic si nu vreau sa se mai intample caci nu prea are ce sa iti faca... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...