Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

   Hy girls!(nu stiu daca am intrat azi pe aici)

   Arsaluis cum ti-a zis si Vera fugi prima oara la eco.Ai fost pana acum la eco,cum era pozitionat saculetul,era doar unul?Inainte de ultima analiza ai facut ceva efort,ai stat in frig sau nu ai dormit cum trebuie?

   D-na avocat Corinka,sa nu-mi spui asa.LHul e bun daca face luni punctia.Personal nu mi se pare tarziu luni pt ca are 8foliculi de 13-14mm care mai trebuie sa creasca pana la 20mm si cum declansarea ar faceo sambata noapte ar mai fii 3,5z si cum cresc in medie 2mm/zi s-ar incadra bine pana la declansare.

    MikiVas,Doamne ajuta sa ajungeti la termen!

    Ligi,multa sanatate!

    Piscotica,la turcoaice parca si analizau DHEA si luau DHEAS(sau invers) dar nu tin minte sa fii avut ceva diferente.Poate intra totusi cineva care a luat.

    Pe restul va pupic,va tin pumnii la monitorizare,beta,eco,etc...ma pun sa recitesc ce ati mai scris.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

D-na avocat Corinka,sa nu-mi spui asa.LHul e bun daca face luni punctia.Personal nu mi se pare tarziu luni pt ca are 8foliculi de 13-14mm care mai trebuie sa creasca pana la 20mm si cum declansarea ar faceo sambata noapte ar mai fii 3,5z si cum cresc in medie 2mm/zi s-ar incadra bine pana la declansare.

Multu', Dea!

Am glumit cu dr. Dea, stiindu-te bine informata, sper ca nu te-ai suparat. Nu mai zic daca nu-ti place.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multu', Dea!

Am glumit cu dr. Dea, stiindu-te bine informata, sper ca nu te-ai suparat. Nu mai zic daca nu-ti place.  [pup]

    Nu ma supar eu asa usor...dar nu-mi place:))).Linisteste-ti prietenutza ca e ok si sa nu fie prapastioasa,trebuie sa fie calma ca sa creasca outele bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Love, Vera, Dea, am [flor] programare sâmbătă la eco. La ecografia din 17 nu s-a văzut decât un sac gestațional, nici un hematom. 

N-am făcut nimic deosebit înainte de hemoragie, n-am avut nici o durere, m-am dus la baie și în momentul ala s-a deschis robinetul!

Cata vreme HCG-ul creste cum trebuie, voi suplimenta progesteronul vaginal și ma voi ruga sa aud inimioara/e sâmbătă la eco. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pt gandurile voastre.

Arsalius eu am sangerat abundent de doua ori. Si la fel, nu facusem nici un fel de efort si stateam in pat, cand dintr-o data a inceput sa curga ca la robinet. De fiecare data am mers la dr de urgenta. Sarcina era bine, dar pb era ca hematomul depasea in dimensiuni sarcina si daca pleaca din loc lua cu totul sarcina. Sper ca iei progesteronul pe gura, pt ca acum vaginal nu mai are nici un efect. Eu am luat pe gura maxim 800, in prize de 200 la 6 ore. Apoi am inceput si injectabil cu Proluton. Eu zic sa fii cu nagare de seama, sa stai in pat si sa nu faci nici un efort pana creste sarcina. Eu am reusit sa mai ies din casa abia dupa sapt 12, cand sarcina crescuse si hematomul disparuse.

Nu vreau sa te sperii, doar vreau sa fii constienta de riscul care este. Poti sa ceri medical pt iminemta de avort pana trece faza asta. La cat te-ai chinuit pt acest copil, cred ca merita fiecare efort. Eu nu vreau sa risc nimic pt ca stiu cat m-am chinuit la fiv-uri, cu tratamente si dezamagirile traite si greau sa ma bucur de minunea pe care mi-a dat-o Dumnezeu.

Multa sanatate si iti tin pumnii. Va pup cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Miki [pup] ! Sâmbăta voi vedea dacă este sau nu hematom și cata vreme se vor vedea bătăile inimi ii îmi vor confirma sarcina și probabil ca voi "apela" la concediu medical și voi întreba și de progesteron injectabil. Ideea e ca astăzi am doar 5 săptămâni și 3 zile de la ultima menstruatie, deci sarcina e ffff mica!

Clar ca după atâția ani merita orice efort!

Progesteron oral iau 2*20 mg didrogesteron=2*400 utro la 12 ore. De ce zici ca vaginal nu mai are nici un efect? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...