Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

Arsaluis, stiu ca e usor de zis sa nu te stresezi cand vezi cheaguri (vb.din proprie experienta),eu l-am disperat pe dr.Cred ca tot la 7 -10 zile aveam cate un episod de 3-4 zile pana prin sapt.13-14 .

 Stiu ca ma repet,dar eu in locul tau as face prg.injectabil cel putin in zilele cu sangerari.

 Ai facut vreo analiza pe partea de hemato?Presupun ca ai luat in continuare clexane.

 

Deuta,in ce stadiu esti?(scuze daca ai mai scris)

Piscotel,o prietena a luatDHEA la recomandarea dr.de fiv(Austria) si a avut rezultate mai bune dupa.Ea avea val.DHEA-S sub limita inferioara a lab.

Succes fetelor care testeaza si celor care sunteti in proceduri!

  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie dr mi-a spus ca atat timp cat am sangerari, inclusiv accidental e clar ca vaginal nu mai are efect. N8ci eu nu am fost de acord cu el oral, pt ca mi-a fost f rau de la el, dar nu avea ca sa fac. Am avut niste crize de bila de la el oral, dar asta e. Si acum pt ca am aceasta pb cu colul il iau iar oral.

Dar Doamne Doamne are grija de noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alia, și pe mine m-au speriat mai mult cheagurile decât sângerarea în sine - chiar dacă fost foarte abundenta. Legat de hemato am făcut anti-fxa și sunt undeva intre terapeutic și profilactic. Ce as putea sa mai fac? Eu ii stresez pe amândoi medicii - și hematologul și ginecologul. De ieri am redus doza de Clexane la 0.4 dar doctorul vrea sa suplimentez dacă la eco nu se va vedea vreo modificare sau vreun hematom.

Miki, eu m-am bazat pe faptul ca progesteronul seric a crescut atunci când am suplimentat progesteronul oral și vaginal cu toate ca am avut sangerari constante vreo 5 zile. De aceea am considerat ca e ok. Oricum și oral am destul, doza de 2*200 dimi di idem seara. M-a speriat și faptul ca progesteronul a scăzut atât de mult într-un timp atât de scurt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Astept o luna buna Alia:))).Ciclul asta am avut analize bune dar in z7 foliculul era de 21mm...mult prea devreme sa-l sparg mai ales ca endo era sub 6.Ciclurile urmatoare voi stagna,imi pleaca soata si chiar daca s-ar prezenta toata monitorizarea ok fara el nu as pleca.Cu avionul inca nu am zburat si nu vreau o experienta noua in luna respectiva...plus ca soata vrea sa fie si el acolo cand luam puiutul acasa .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Nu ma supar eu asa usor...dar nu-mi place:))).Linisteste-ti prietenutza ca e ok si sa nu fie prapastioasa,trebuie sa fie calma ca sa creasca outele bine.

Ah, si uitasem de endo!

A crescut de la 12 mm in ziua 7 la 13 mm in ziua 9.

Asa ca pana luni la punctie nici n-a mai chemat-o la eco.

Sper sa fie ok...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    De crescut nu prea mai creste endo dupa z10 decat fff putin. Pai nu mai verifica foliculii pana sambata?Asta nu mi se pare ok...dar nu ii spune ei asta.La mine s-au modificat dozele pe parcurs in functie de analize si de evolutia foliculilor.Iar eco faceam pana in ziua declansarii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-a mai dat tot Gonal-f pana vineri inclusiv, joi si vineri doze mai scazute (de 150, pana acum a avut 225 pe zi, in zilele 2-9). Azi, maine si vineri Cetrotide, iar sambata seara Ovitrelle.

Ce crezi ca ar mai putea interveni? Sa nu creasca foliculii sau sa creasca prea mult? Daca cresc prea mult oricum nu se mai poate grabi punctia. Crezi ca s-ar putea sa nu mai creasca si sa fie nevoie de mai multa stimulare?

Si eu ma asteptam sa o mai cheme vineri la o eco, dar dupa aceea m-am gandit ca daca i-a dat deja tratamentul pe joi si vineri, poate ca nu mai are rost. Nu stiu ce sa zic, sper sa fie ok...

L-a intrebat pe doctor daca nu risca sa i se sparga foliculii in weekend si i-a spus ca nu, ca n-o sa se intample asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Inca de la inceput vreau sa ma scuz in cazul in care considerati ca deranjeaza aceasta postare.

Sunt si eu o veche fiv-oasa si am frecventat in trecut forumul de aceea am indraznit sa intervin.

Am o situatie in care poate pot ajuta o persoana draga, insa nelovindu-ma eu in procesele mele de fiv si nici ne mai fiind la curent cu unele detalii indraznesc sa cer sfat si ajutor aici.

Persoana draga mie e in plin proces, este pe clexane si zboara cu avionul numai cu bagaj de mana ( sotul o urmeaza 2 zile mai tarziu ). Poate lua cu ea doar dozele necesare in cele 2 zile pe avion? (Sotul vine cu restul de clexane si  bagaje caci el e cu masina cu care o sa se intoarca impreuna.) O sa intampine dificultati la imbarcare din partea politiei de frontiera de la noi? Sau compania aeriana verifica ceva la imbarcarea in aeronava lor? Daca nu poate lua pe avion, ce se poate intampla daca face o pauza de 2 zile si apoi le reia? ( Nu are cum lua legatura cu hematoloaga ei in perioada asta si de aici dilema si panica ei ca nu stie cum sa procedeze. )

 

Sper ca am fost coerenta si m-am facut inteleasa si poate cineva o sa ne sara in ajutor.

 

Multumim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Ma gandesc ca pot sa nu creasca indeajuns sau sa se recruteze 2-3 care sa creasca prea mult si sa ii piarda si restul sa fie prea mici...sunt multe variante:))).Dar nah,eu nu sunt doctor si el probabil o fii avand ceva experienta:))).Mi se pare aiurea sa nu mai faca eco pana la declansare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...