Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

Dea,citeam o postare care incepea cu Dea..si sarcina usoara..(cand reusesc sa intru citesc printre randuri)si pe moment ,normal am crezut ca esti insarcinata si am fost dezamagita cand am reluat cititul postarii respective..

 Cred ca o pauza de la monitorizari e si pt.tine binevenita.Sigur o sa vina si momentul tau!Te pup!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea,citeam o postare care incepea cu Dea..si sarcina usoara..(cand reusesc sa intru citesc printre randuri)si pe moment ,normal am crezut ca esti insarcinata si am fost dezamagita cand am reluat cititul postarii respective..

 Cred ca o pauza de la monitorizari e si pt.tine binevenita.Sigur o sa vina si momentul tau!Te pup!

     Era Dea18 [:-)))] ...ea scrie la fiv Sibiu,dar nah poate imi va purta noroc incurcatura.Crezi ca nu te claxonam eu pe privat daca vedeam ca se intampla minunea?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floryma chiar in weekendul trecut am fost cu avionul cu o plasuta de medicamente(pastile ,siropuri) Aveam reteta de la pediatra in caz ca e nevoie,dar nu m-a intrebat nimeni de ea.Le-am pus intr-o punga transparenta si le-am spus ca sunt medicamente.Nu a fost nici o prbl.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Dea si Alia. Nu are scrisoare, doar reteta in baza caruia i s-au eliberat clexanul si ceva med pentru fiv. Asta e ca nu a luat in considerare aspectul asta ca zboara cu avionul si e cam tardiv acum...nu are de unde obtine scrisoare medicala asa rapid. Si e o diferenta intre med si siropuri. Asa si eu am zburat cu ceva med dupa mine si nu m-a intrebat nimeni nimic. Dar ele sunt seringi preumplute si sa nu se considere drog sau ceva sau si mai si sa se ia in considerare ca acul este "arma alba" si sa mai fie si oprita sau luata in colimatoriu la trecere de politia de frontiera. Ufff....nu stiti numic de cazul in care le iasa zicem nu o lasa sa le ia cu ea si ramane fara a se injecta 2 zile pana se vine cu noi provizii. 

Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau inainte sa ma claxonezi..sa-ti tin pumnii:))

 

Arsaluis o sa te lamuresti la eco mai mult.La mine era o desprindere de placenta,nu se forma.

Eu nu sunt pro prg oral(studiile spun ca se absoarbe cel mai putin si in plus creste riscul colestazei de sarcina),de asta insist cu injectabil.

Dintre mutatiile care-mi amintesc ca le ai LA poate e cea mai periculoasa si probabil de asta insista hematologul.Analiza pt antic.lupic ai facut-o doar o singura data?Intreb ca si la mine era prezent si stiu ca se repeta pt.a fi relevant rezultatul.La mine in sarcina a iesit absent.Am repetat pt.ca voiam sa renunt de tot la clexane si unul dintre dr.nu era de acord din cauza LA-lui.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma gandesc ca pot sa nu creasca indeajuns sau sa se recruteze 2-3 care sa creasca prea mult si sa ii piarda si restul sa fie prea mici...sunt multe variante:))).Dar nah,eu nu sunt doctor si el probabil o fii avand ceva experienta:))).Mi se pare aiurea sa nu mai faca eco pana la declansare.

Deci in situatiile expuse de tine ar fi necesara prelungirea stimularii, nu?

Si riscul este sa aiba ovocite imature... Of!

Eu ma gandisem ca dr a avut in vedere faptul ca sunt de dimensiuni aproximativ egale (13-14 mm), cu doar doua exceptii - unul mai mare (16 mm) si unul mai mic - si ca de aceea nu mai face eco.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc Dea si Alia. Nu are scrisoare, doar reteta in baza caruia i s-au eliberat clexanul si ceva med pentru fiv. Asta e ca nu a luat in considerare aspectul asta ca zboara cu avionul si e cam tardiv acum...nu are de unde obtine scrisoare medicala asa rapid. Si e o diferenta intre med si siropuri. Asa si eu am zburat cu ceva med dupa mine si nu m-a intrebat nimeni nimic. Dar ele sunt seringi preumplute si sa nu se considere drog sau ceva sau si mai si sa se ia in considerare ca acul este "arma alba" si sa mai fie si oprita sau luata in colimatoriu la trecere de politia de frontiera. Ufff....nu stiti numic de cazul in care le iasa zicem nu o lasa sa le ia cu ea si ramane fara a se injecta 2 zile pana se vine cu noi provizii. Multumesc.

 

Eu am fost la Londra 3 zile / Injecțile le scosesem din rucsac, puse deasupra, nici nu s-au uitat la ele... la scrisoare la fel ... cred ca depinde si de vameș ... posibil trece si cu rețeta foarte simplu, sa încerce. Sunt mulți oameni ce călătoresc cu insulina etc.... deja stiu si Vameșii medicamentele .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...