Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

    Neatza!

    Ligiuta pt durere insista cu ceaiuri calde,multe la numar si cu miere.Care ovar te doare?Esti cumva constipata?E posibil daca esti constipata sa apese colonul in zona respectiva si de asta sa te doara.

    Corinka,ai priceput bine ideea:))).Ii tin pumnii prietenei tale sa fie totul ok si outele sa creasca bine si uniform.

    O zi faina dragelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea eu întotdeauna am pb cu constipatia, o tratez cu prune uscate. Vad ca deocamdată merge...am fost balonata m am gândit si eu ca poate fii asta...dar dimineața am iesit afara ok...naiba stie...o sa insist cu ceaiuri si oscillo. 

Acu imi e un pic mai bine cu ovarul da parca ma doare si burta. Eu mai sunt si meteo sensibila si fiecare operatie ma doare dc plouă se schimba vremea chestii din astea. Si am vazut ca vin ploile sâmbătă asa ca durerea de burta o pun pe seama vremii.

Va  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Ligiutza!

Fetelor la noi s-a triplat beta ieri, sunt bucuroasa, speram sa fie bine in continuare. De ieri am inceput sa masor ca nu m-am simtit foarte bine si am un plus foarte mare 90-120. De obicei e mic pana in 80. A mai patit cineva sa aiba tahicardie în sarcina? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau inainte sa ma claxonezi..sa-ti tin pumnii:))

 

Arsaluis o sa te lamuresti la eco mai mult.La mine era o desprindere de placenta,nu se forma.

Eu nu sunt pro prg oral(studiile spun ca se absoarbe cel mai putin si in plus creste riscul colestazei de sarcina),de asta insist cu injectabil.

Dintre mutatiile care-mi amintesc ca le ai LA poate e cea mai periculoasa si probabil de asta insista hematologul.Analiza pt antic.lupic ai facut-o doar o singura data?Intreb ca si la mine era prezent si stiu ca se repeta pt.a fi relevant rezultatul.La mine in sarcina a iesit absent.Am repetat pt.ca voiam sa renunt de tot la clexane si unul dintre dr.nu era de acord din cauza LA-lui.

Alia,

Am repetat anticoagulantul lupic de 3 ori! E pozitiv. Plus e periculoasa asocierea dintre pai + factor 13. Acelea dau probleme in dezvoltarea placentei. Probabil de aceea insista si hematologul meu sa continuu si aspenterul si clexane 0.6.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost la clinica dupa fiv esuat,dr.Albu mi.a zis ca din punctul lui de vedere esecul e din cauza fumatului sotului si mi.a dat o foaie stampilata de dansul cu"opriti fumatul".Ma asteptam sa zica,din cauza mea ca am amh mic  si varsta de 39.M.a bagat mai rau in ceata.Si sotul are teratospermie dar a zis dr. ca are de unde alege pt fiv si i.a pus pe fiv clasic.Embrionii au fost f buni si fara fragmentatii.Eu stiam ca sperma care nu e buna da fragmentatii dar uite ca nu.Si tot degeaba ca nu s.a prins.Am mai deschis eu acest subiect cu fumatul dar sotul tot nu crede ca de la fumatul lui dar a zis ca renunta ca sa facem tot ce tine de noi,iar eu sunt mai in ceata decat inainte de nu mai stiu ce sa cred.Dr.Albu insista fff mult asupra opritului fumatului si de cate ori ma duceam la dansul i.mi zicea sa lase sotul tigarile.Al meu zice ca ce,ca sunt altii de bea si fumeaza si nu ai nici o treaba,fac copii fara probleme.Care a mai trecut prin asa ceva va roog sa.mi spuneti daca s a vazut imbunatatire la sot dupa ce s.a lasat de fumat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi [pk] , felicitari pentru beta!

Are dreptate Dea, si eu cand iau medrol (si sunt la a 3-a tura) imi creste tensiunea si pulsul. Luni dimineata aveam 14/9 si 110 puls.

    Se spune ca daca ne hidratam bine si eliminam sarea nu apar oscilatii.Sincer in cazul meu nu e valabil...fara sare si cu 3L doar de apa(neincluzand celelalte lichide) tot palpitatii si oscilatii am avut.Daca s-ar lasa cu sarcina as suporta eroic...cel putin asa cred.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...