Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata  [flo2]

 

Laurita eu ti-am mai zis c-am trecut exact prin aceleasi stari,opriti fumatul!si de atunci stres,nebunie...atunci nu fumam,ma lasasem cu cativa ani inainte.ca m-am reapucat...e alta treaba [alcool] si noua ne-a zis dr Albu sa nu mai fumeze,iar dr androlog Mihalca sa le reduca la cateva /zi.le-a redus la 2,3 o perioada,apoi 4,5.apoi 10.si eram cu gura pe el non stop-cum,vrei copil si nu faci totul?sunt mai importante tigarile?...etc...si noi tot teratozoospermie aveam.eu nu cred ca daca nu mai fumeaza deloc,veti avea un rezultat mai bun la spermograma.si eu am avut/am pinguini buni de Z 5.daca sunt defecti genetic,n-am cum sa stiu.si daca defectul asta genetic l-ar da sperma afectata de tigari.eu zic inca o data,sa-l lasi in pace.

 

mimi felicitari pt beta mare!numai bine in continuare! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvetina,nu.l stresez,doar il intreb seara asa in joaca,cat a fumat si.mi arata mandru pachetul ca.l are de ieri si nu e nici jumate consumat.Si el vrea sa le lase pt el in primul rand dar sub 8-10 nu reuseste.E bine si asa decat 2 pachete.In schimb el pe mine chiar ma terorizeaza/streseaza rauuu cu slabitul,mai ales de cand a vazut pe youtube un filmulet cu dr Albu la o conferinta cu alti doctori ca femeile supraponderale au in general probleme de infertilitate si ca orice scadere imbunatateste calitatea ovocitelor.Iar eu ,in loc sa scad ,dupa fiv am luat 5 kg cu acelasi mod de viata si ma strofoc sa dau macar astea 5kg ca sa ajung la cat aveam inainte.Ca idee la 1.64,am 83 kg,la fiv aveam 78 chiar se vede diferenta si chiar simt destul de naspa la coloana mea cu probleme,de nu mai scap de durerea aia care se lasa pe picior de o luna.Si asta.mi zice mereu,ca am 83 daca raman ,ajung la 100 si sa ma vada el atunci cu spatele si cu piciorul ce fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, Laurita, si noi am avut aceeasi problema cu teratozoospermia si dupa cateva luni cu 4-5 tigari/zi de la un pachet sau chiar mai mult, am reusit natural, asta dupa 4 ani de incercari, si fiv + fet nereusite. Nu pot sa spun cu certitudine ca asta e motivul pt care am reusit, dar e singurul lucru la care am apelat in ultimele luni asa ca nu vad nimic rau in a renunta la tigari, dar bineinteles asta sa fie din propria lui initiativa, cu certuri si stres se poate produce mai mult rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauritaM, cunosc un cuplu în care el fuma şi au avut o primă fiv eşuată. Văzând el cum s-au dus atâţia bani pe fiv fără să fi reuşit, s-a ambiţionat şi s-a lăsat de fumat. Din fiv 2 a rezultat o fetiţă. Nu ştiu cât a contat că s-a lăsat de fumat, dar succes au avut.

Pe de altă parte, al meu soţ nu fumează şi face sport (fotbal de două ori pe săptămână, jogging), dar tot are astenospermie.

Dea, muţumesc pentru informaţii. Eu îl ştiu serios şi integru pe medicul respectiv, sper sincer că ştie el ce face.

Mimi, Ligiutza, vă doresc sănătate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor , de diseara sunt pe injectioare tura 2 ... Deja se vedeau foliculi crescuti ...pe dreapta 15 si pe stanga 17 ... Deja incep cu productie mare si cum diseara e prima zii de injectii sa ma tin bine :))) . Uterul se prezinta frumos desi nu facem si implantare se uitase cum stam dupa chiuretaje ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...