Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

    Pai Mimi,ti-au punctionat chiar toti foliculii?Mie doctorul nu mi-a spus ca nu ramane corp galben...dar depinde de doctor.Eu intrebasem daca ovulele prescrise sunt indeajuns si primisem explicatia ca si ovarele produc din cauza corpului galben.Anutza a avut 247 sau 274ng progesteronul. Tu cate ovule iei si de care?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am inteles de la doctor ca nu ramane corp galben, pentru ca asa e la punctie se punctioneaza cu tot cu corp galben, si ca doar cei care se sparg produc, asa ca cei care raman oare mai produc, nu stiu ... Eu iau dimineata si la amiaza Crinone si seara pe la 8 Utrogestan de 200 mg si la culcare pe la 11-12 inca un Utrogestan de 200 mg. Dar eu dintotdeauna stiu (din cele cateva analize pe care le-am facut) ca am stat bine cu progesteronul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Deci ai si in meniu destul progesteron...dar oricum e mare si sigur nu il ai din cel sintetic.Eu il am putin peste 20ng pe un ciclu natural,masurat la 7z de la ovulatie.

     Anutza a ajuns cu bine la termen...dar prea multe detalii despre sarcina ei nu stiu.Ea facuse si injectabil si ovule avea putine la gramaj,dar analiza era facuta inainte de injectabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita si eu am facut la Albu fiv-uri si știu că insistă cu fumatul.

Carla de pe forum, nu prea mai scrie ea acum, are soțul fumator înrăit, avea spermograma excelenta, au făcut fiv ca avea ea o problema cu trompele. Nu stiu de ce insista la bărbați. Nu zic ca e bun fumatul dar si daca ii băgăm în depresie ce am facut? Ca nici copil nu or sa mai vrea. Parerea mea e ca pot sa fumeze la jumate din cat fumau și daca se hranesc bine, iau vitamine nu se strică gigeii mai rau. Daca vor ei sa se lase, f bine, trebuie ajutati.

Albu sigur nu a fost fumator. Soțul meu s-a lăsat acum 6 ani din motive de bronsita cronica, tot timpul era bolnav. S-a lăsat brusc si definitiv.

Eu m-am lăsat cu vapat electronica acum vreo 5 ani.  Sunt perfect sanatoasa, am dinti albi acum, tenul de nefumatoare. Eu am renuntat la tigari clasice pt bebe, altfel nu renunțam. Noua femeilor chiar ne fac rau la implantare si nu reușeam sa fumez puțin. Sunt multi care se iau de mine, că au citit ei ca fac rau, bla, bla. Probabil că fac daca nu schimbi rezistentele la timp si vapezi cu o rezistenta stricata. Asa era pe vremuri, o cumparai si nu schimbai nimic la ea. Acum sunt servisabile să poți schimba chestia aceea care transformă glicerina în abur. Fiecare cum poate sa se lase. Eu ii înțeleg pe fumători, ca si cu electronica mi-a luat luni de zile sa nu mai poftesc asa rău la tigari. Eram într-un semisevraj desi vapam 18 nicotina in 2012. Dar din abur nu se absoarbe bine nicotina în plămâni pt ca sunt paricule mari, nu este ca fumul. Si vapam juma de ora incontinuu si tot in semisevraj eram. Vapam toata ziua la început si nu era nici cat o țigară, asa mă simțeam. Dar era mai mult decât nimic. Aveam si palpitatii, nu stiu daca de la nicotina sau era sevraj. Asta in primele saptamani. Apoi am scazut nicotina treptat. Cum scădem prea brusc cum îmi venea sa cerșesc tigari. Iar imi cresteam la loc ca sa nu fiu tentata sa cer tigari.Acum am scazut la 3, a rămas mai mult obiceiul si plăcerea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet la tine nu e cazul să te lasi de fumat acum. Ai trecut prin multe. Eu fara electronica nu reușeam. Am incercat de multe ori. Ma duceam la magazin plângând. Soțul nu m-a înțeles niciodată de ce imi era asa greu pentru ca el a reusit din prima încercare sa se lase. Era ca si cum rămâneam fara nicio bucurie, fără sprijin. Mama când m-a văzut o dată, a zis sa ma duc sa imi cumpăr tigari ca nu ii place cat de nefericita eram. :)))

Rezolva-ti problemele, ai rabdare sa iti regăsești echilibrul sufletesc si apoi vezi ce poti face in privinta asta. Ideal înainte cu câteva luni sa reduci sau sa le lasi daca poti, ca sa pregătești căsuța pt transfer. Daca nu reușești, poti încerca cu electronica. Nu mai ai gudron de loc si nici 4000 de substante. Nicotina si aromele le scazi, poate esti mai motivata si le scazi mai repede și te vei lasa si de vapat. Ideal ar fi de orice sa ne lăsăm dar fiecare cum poate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru  [pup] mda...mi-am mai si complicat-o cu altele... [alcool] dau din lac in put.stupid me!am zis-bun,gresesc!da'macar simt ca n-am murit  [alcool] si m-am inchis intr-un cerc fara iesire...o sa ies eu intr-o zi.

 

pana la urma,va fi ce trebuie,cred.pacat ca mi-au ramas pinguinii mei acolo singuri si tristi si eu...eu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...