Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor am si eu o intrebare, voi luati si Acid folic de 5 mg? Ca eu am luat tot timpul impreuna cu Femibion 1 in preconceptie, dar de cand am trecut pe Taxofit, acum vreo luna, am renuntat la Acidul folic si acum ma stresez daca e bine ca am renuntat. De cand cu stimularea iau o zi Taxofit si una Elevit. Taxofit contine Folat (vitamina B9) 800 μg, din care  527 μg Metafolin, iar Elevit contine Acid folic sub forma de acid pteroil-monoglutamic 400 μg si 400 μg L-metifolat de calciu. Este de ajuns oare?

Va pup [flo2]!

Mimi, si eu am procedat la fel (diferenta e ca euiau 2 complexe de vitamine zilnic) si m-a certat hematologul ca nu e sufiecient acid folic, mai ales pentru "mutantele" MTHFR. Si i-am zis ca mi se pare prea mult, si mi-a zis ca e singura vitamina care nu face rau daca e in exces deoarece se elimina ce e in plus. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor ca m-ati primit in comunitatea voastra.

Mult succes fetelor care urmeaza sa se testeze...sa venit cu beta pozitiv!!

Motisor tu ai luat inainte de a incepe stimularea  si AC?? Ce tratament ti-a dat pentru stimulare??

Mie ca si vitamine, doctorul mi-a prescris Fembion1, Vit.C 500 mg si Ulei de peste...

Acum am luat si analizele, prolactina putin marita ( eu am 33.22 ng/ml, iar val. normale sunt 2.8-29.2 ng/ml) clar tr sa merg la endo sa mi dea iara bromcriptina [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...