Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

Ligiuta, Arsalius

 

 

Eu sincer nu știu nimic din ce înseamnă toate astea....

Acum le tot învăț aici zilnic....Incerc sa țin pasul și tot nu pricep și cuprind tot...

 

Ligia de ce ai transferat așa repede? Am văzut că fetele transfera embrion de ziua 5... 

Nu prea înțeleg nici asta cu ziua 2..5... Cum ii mai ok? Și de ce ?

Cu beta nici atât....

 

Arsa eu din câte îmi amintesc după 6 săptămâni de sarcină am văzut la eco și am auzit inimioara... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ligiuta, Arsalius

 

 

Eu sincer nu știu nimic din ce înseamnă toate astea....

Acum le tot învăț aici zilnic....Incerc sa țin pasul și tot nu pricep și cuprind tot...

 

Ligia de ce ai transferat așa repede? Am văzut că fetele transfera embrion de ziua 5... 

Nu prea înțeleg nici asta cu ziua 2..5... Cum ii mai ok? Și de ce ?

Cu beta nici atât....

 

Arsa eu din câte îmi amintesc după 6 săptămâni de sarcină am văzut la eco și am auzit inimioara... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiuta, Arsalius

 

 

Eu sincer nu știu nimic din ce înseamnă toate astea....

Acum le tot învăț aici zilnic....Incerc sa țin pasul și tot nu pricep și cuprind tot...

 

Ligia de ce ai transferat așa repede? Am văzut că fetele transfera embrion de ziua 5... 

Nu prea înțeleg nici asta cu ziua 2..5... Cum ii mai ok? Și de ce ?

Cu beta nici atât....

 

Arsa eu din câte îmi amintesc după 6 săptămâni de sarcină am văzut la eco și am auzit inimioara... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Din cate am cautat pg=ng.E cam micut,minimul ar fii 15,dar daca nu sangerezi inca e ok.Sunt sarcini prinse pe progesteron mult mai mic si duse la termen...cu suplimentare cand au fost sangerari.

    Ramo,chiar vroiam sa intreb si eu a cui va fii nunta.Sa nu-ti iei rochie rosie...sapt trecuta am vazut o mireasa in rochie rosie si arata oribil...prea strident,ziceai ca era cabaretul din Paris [:-)))] .Am vazut mirese de varsta noastra sau mai old si superelegante/trandy si in rochii de alta culoare(alb/alb ca untul cu nuante de vernil,roz,galben,crem...).Si eu am inebunit de cateva luni uitandu-ma dupa rochii...se insoara nepotul si ajutam viitoarea sotie.Sapt trecuta s-a horatat in final...Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ramo,daca embrionul nu se dezvolta normal se face transfer mai devreme de z5.Sunt cazuri cand si daca evolueaza cum trebuie clinica merge pe transfer de z2-3.Medicii spun ca cel mai bun mediu de cultura e uterul si prefera transferul mai devreme mai ales cand sunt putini embrioni.Ligiutza a avut un singur embrion...dar doar de unul puternic e nevoie pt a reusi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo casa de piatra [flo2]

Ligiutza nu iti pierde speranța [flo2]

Arsa eu am mers la prima eco la 6s si 4-5z nu mai tin minte dar nu am auzit inimioarele,la eco de 7s sau parca 8s aveam cand le-am auzit,nu mai rețin.Fetelor [flo2]

Eu azi  am mers la eco si mi-am vz bebeii [bib] totul bn si frumos data viitoare cand mergem vedem si sexul.

Sunt putin suparata ca nu mi-a dat voie sa călătoresc,vroiam sa vin in țara sa imi vad părinții dar nah ce sa fac acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ligiutza nu te necaji.A fost o babuta care a facut beta ca tine in z10,dar mai dupa-amiaza,cand iesise de la job si a inceput cu valoare de 5,4 sau 5,7...nu mai retin exact.A nascut un baietel la termen in 2015.Ai incredere ca puiutul tau se prinde si iti va arata asta luni.Beta cand e negativa iti pare pe buletin ca e mai mica decat 1,2(asta e limita de detectie a laboratorului)...la tine a aparut totusi o valoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...