Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, eu la inceput, nu am avut simptome, inca am mai eram balonata dupa transfer, doar usoare dureri de burtica cu o senzatie de fierbinteala. In schimb am sanii mai marisori si m-au durut destul de devreme, si ma dor in continuare, deci nu stiu daca pot fi pusi la simptome, apoi mai am dureri de burtica cam din ziua 5-6 in special dupa-amiaza. Eu am lenevit destul de mult perioada asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da pt mine oricum e devreme pt simptome dar eram curioasa de când ar trebui sa apăra, stiu ca nu e regula. Probabil pe mine ma doare puțin încă de la

punctie si încă sunt balonata! Încerc sa ma hidratez cat de mult pot dar ma enervează ca tot trebuie sa merg la baie din jumătate in jumătate de ora. Da si eu voi lenevi perioada următoare doar plimbări scurte si ușoare! L-am pus pe soț sa facă tot ce trebuie prin casa! Măcar atâta sa facă! :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor care va pricepeti, mi-am facut analize la TSH 1.4 (intervale 0.27-4.2), care a scazut sub tratamentul cu Euthyrox si FT4 18.7 (12-22). Ma duc saptamana viitoare la endocrinologie. Nu e cam mare FT4? Am citit ca ar creste sub influenta aspirinei, heparinei si l-tiroxina, care mai e denumirea pentru substanta activa din Euthyrox. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, e impresionanta povestea ta, nu iti fa griji, nu te judeca nimeni, aici toate facem parte dintr-o familie mare care se intelege, se sprijina si se sustine!

Luni cand am fost la morfo, i-am povestit dr ca am facut fiv si ca apoi am avut surpriza sa raman natural si mi-a spus ca si el cunoaste multe astfel de cazuri, dar cel mai impresionant a fost al unui cuplu care a facut 8 fiv-uri, iar apoi au reusit natural.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Atata timp cat e in bareme FT4 eu zic ca e ok,adica nu e spre capete de interval(nici superior,nici inferior).Dar sincer nu ma pricep:)))

    Am obosit azi si mare lucru nu am facut,dar probabil si din cauza ca m-am trezit cu noaptea in cap.Seara adorm repede si dimineata incep sa bantui.

    Nu va cautati de simptome,pot fii date de progesteron si de hormonii din timpul stimularii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...