Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, eu pt clexane am mers la hematolog doar cu beta si am primit direct reteta gratuită. La medicul de familie chiar daca mergi cu scrisoarea medicala, tot nu iti da gratuit, trebuie sa mai plătești ceva pe langa, eu prefer sa merg lunar la hematolog după reteta. 

La eco cam peste 2 saptamani cred ca ai putea merge, nu stiu daca se vede mai repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt suparata...pe cand credeam ca luna asta incep si eu uite ca nu imi ies analizele...oare de ce?...deci asa ceva nu am mai patit...TSH e mare...e in limite dar mare...si prolactina e crescuta, nu mult dar depasita....deci e asa:

TSH e 4.25 limita ( 0.55- 4.79) 

PRL e 35.00 limita ( 2.8- 29.2) 

 

Ce parere aveti? E acceptabil? O sa ii scriu mesaj lui PK sa vedem ce zice dar sincer imi e tare groaza....eu din ce stiu TSH trebuie sa fie maxim 2 iar prolactina nu stiu sigur daca e grav dar... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore3 sa stii ca si mie mi-a iesit prolactina 33.32 parca..am fost vineri la endo si mi-a zis ca nu sunt probl, a pus pe seama stresului insa la insistenta mea mi-a dat dostinex pt 4 saptamani si sa repet analiza...a zis ca daca iau si AC sigur creste putin prolactina ...eu zic sa vb cu un endocrinolog..pana acum cum ai avut o?? eu tot timpul am avut -o crescuta...pt mine e un miracol sa fie asa mica..chiar daca e peste limita...

Referitor la TSH si eu stiu ca trebuie sa fie pana in 2....deci ai 2 motive sa apelezi la endocrinolog...in ce stadiu esti cu fiv-ul?? iei AC?? uite mie medicul mi-a zis sa fac in ziua 2 a cm analizele hormonale si seara sa iau AC....tu cum ai procedat?? inainte sa te apuci de stimulare eu zic sa ai hormonii in limitele normale...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...