Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Multumesc, Cori. Asta nu inteleg eu. PK mi-a zis ca era normal sa fie mic progesteronul daca nu a existat implantare. Si cand va aud pe voi ca ati avut valori mari, chiar si cu beta negativ, nu pot sa nu ma intreb daca am avut doza prea mica sau daca am vreo problema de absorbtie. Prolutex il faceai intramuscular? Era dureros? Se ia doar cu reteta?

Piscotel, eu toate injectiile (stimulare, Ovitrelle, Clexane, Prolutex) le-am facut in abdomen, subcutanat, la sfatul medicului meu.

Nu mai stiu cat era de dureros, cred ca durea un pic mai mult decat injectiile de stimulare. In Ungaria se da numai cu reteta, in Romania nu stiu.

Eu am avut progesteronul mare la o saptamana dupa transfer si cu o saptamana inainte de beta. Nu stiu cat mai era cand am facut beta.

Daca PK nu ti-a dat sa faci progesteron injectabil stie el de ce nu ti-a dat. Ei se ghideaza dupa analize si personalizeaza tratamentele.

Si eu de multe ori mi-am tot facut ganduri in functie de ce spuneau alte fete in legatura cu tratamentele lor, dar trebuie sa avem incredere in primul rand in medicii nostri.Si sa facem diferenta intre informare si studiu. Exista paciente care stiu multe pentru ca s-au informat si care au oferit multe explicatii interesante aici pe forum, pentru care eu le multumesc, dar medicii au studiat 6 ani la facultate si inca pe atatia la rezidentiat, deci...

Ai incredere in dr. Kovacs, Piscotico!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele am iesit acum de la control ...dupa 4 zile de stimulare am foliculi de 8,5 mm si endo 6 si ca numar de foliculi nu a reusit sa ii numere...avem iar fara numar ... Sa fie buni si sa imi rezulte mai multi blastocisti ca prima oara ... Atat imi doresc . Mi.a recoltat analize sa vedem estradiolul cat este si am inteles de la asistenta ca pe seara am si rezultatele la analize ...

 

Moți

 

Înseamnă că nu mai ai pult până la puncție. Nu?

 

Cate zile de stimularea mai faci?

[:)]

 

Îs buni că tu stai bine cu rezerva.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Felicitari Ella pt cresterea frumoasa!Hematoloaga nu cred ca-ti va lua in considerare antifXa,ea se ghideaza doar dupa DDmeri.

    Ligiuta,sfatul meu e sa repeti...ori e alba ori e neagra,dar macar sa stii pt ca mai tarziu apar multe regrete.

    Lore din cate stiu eu TSHul e important la implantare,adica o valoare prea mare poate da reject...dar cum ai fost atata timp sub tratament poate si faptul ca nu ai luat are importanta,chiar nu stiu asta:(((.

    Ramo,Motilica cam in 7z va face punctie pt ca foliculii trebuie sa ajunga la 20mm.

    Poate reusesc maine dimi sa va fac casuta noua,am fost prinsa in altele asa ca sorry.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moti f buna productie, sa speram ca o sa ai suficienti barosani  [:-)))]

Dana eu deja iau de 50mg ...de 4 ani...si pana acum era ok...nu stiu ce sa intamplat...poate sa am nevoie de mai mult? De 75? Si la mine a scazut frumos cu 50mg...aveam 7, 4 tsh acu 4 ani si asa cum zici a scazut destul de rapid....

Dea serios? Pt asta e important TSH? Pt implantare? Mama mia...pai atunci eu nu am cum sa transfer in ciclul acesta....imu pare rau acum ca nu mi-am facut analiza in ianuarie...ca de maream atunci deja acum intr-o luna poate scadea pana la 2 din 4 ...cine stie... [ups]  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Moți Înseamnă că nu mai ai pult până la puncție. Nu? Cate zile de stimularea mai faci? [:)] Îs buni că tu stai bine cu rezerva. [pup]

 

Eu teoretic in seara asta am 5 zile de stiulare ... Teoretic am in meniu 10 zile de stimulare dar vedem in functie de cat cresc ... Eu data trecuta m.am lungit la 14 zile de stimulare ... Fiind si multi trebuiesc hrantiti 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...