Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Licorice stai bine cu amh ...parerea mea ... Babutele cu experienta te pot lamurii mai bine...

 

Velvetina  [alcool]

 

Lore sa stii ca aici stau prost ... Toti gigeii sa vina la mine  [bicic]

 

 

Dea  [pup]

 

M.a sunat de la clinica acum ca mi.au iesit si analizele si de maine seara sa bag si cetrotidele in meniu ... Si joi la un nou control... Exact de ziua mea cand mai imbatranesc cu un an  [aerob]  asa ca astept vesti super bune de ziua mea  [balo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu teoretic in seara asta am 5 zile de stiulare ... Teoretic am in meniu 10 zile de stimulare dar vedem in functie de cat cresc ... Eu data trecuta m.am lungit la 14 zile de stimulare ... Fiind si multi trebuiesc hrantiti

 

Asta așa e.

 

Dapai eu data trecuta avui puțini și oricât i.am hrănit nu au vrut să crească :(((

 

Poate cresc de data aceasta...

Zece zile de stimulare am și eu dar cred că o să mă lungesc mult peste zece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dea, Velvet multumesc [pup] cum spui, Dea, sa nu fac anti fxa pana nu primesc rezultatul de la D-dimeri?

    Eu ti-am spus doar pe ce se bazeaza hematoloaga.Sincer eu am facut si voi face antifXa,vreau eu sa stau linistita ca doza e ok....nu-mi permit la nesfarsit sa fac fivuri sau sa ajustez doza data viitoare(ea asa mi-a spus odata).Fac si analizele cerute de ea dar rezultatul la antifXa nu il voi duce pt ca se oftica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))) da am văzut ca se oftica, i-am dus niște rezultate pe care ea nu mi le-a dat sa le fac si a început sa rada, zicea ca de pe net am aflat de ele si râdea. Cum as putea sa decalez ora de injectii? Nu am sunat la premier sa vad daca pot sa le fac, dar cu siguranța nu voi putea. Cel mai bine as vrea sa decalez ora ca sa ajung cu ea la 3-4 dimi ca la 7 sa fiu la analiza. Cum crezi ca ar fii bine? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Poti decala cu 30-40 min zilnic ora.Sau nu faci in seara respectiva si te injectezi dimineata inainte de analiza.Eu asa am facut,oricum eram o bomba cu ceas si nu prea dormeam si seara nu am mai facuto,am facuto dimi la 5 si la 8 am recoltat...am asteptat putin la lab ca sa ma incadrez.Dar eu fac Fraxiparina,la Clexane nu stiu daca e 3 sau 4h.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, pai la fel o sa fac si eu, sun mâine la Bioclinica si la synevo sa vad cat costa, pe net sunt diferențe fff mari de prețuri, 65 lei la bioc si 210 la synevo. O sa vad la care fac si apoi ii întreb cu câte ore dupa administrare sa fiu la ei! Îți multumesc din suflet! Toata reușită mea de pana acum ti-o datorez tie! Ma voi ruga bunului Dzeu sa te binecuvânteze cu un copilaș. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Cand recolteaza pt antifXa se tine fiola intr-un mediu mai special.Nu poti recolta seara si dimineata sa duci tu analiza.Asta ar trebui sa o faca clinica(daca o face).E aceeasi analiza si nu are sens sa dai atatia banuti in plus.Synevo o trimite in Germania,de asta e asa scumpa.

    Mie nu-mi datorezi nimic draga mea,D-zeu e mare si isi apleaca urechea la rugile noastre.Doamne ajuta sa ajungi cu bine la termen!

    

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...