Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 143


Recommended Posts

  • Răspunsuri 628
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Felicitari Mimi pt inimioara bataioasa!Doamne ajuta in continuare!

[artif]  [bis]  [colegi]  [bis]  [artif]

     Laurita,la noi spermograma iese bine deci nu am aprofundat:(.Dar prietena mea are gigei lenesi si defecti la sot si la inseminare au pus gigeii in solutie folosita la PICSI(acid hialuronic) si s-au selectat din ei doar cei buni.Are trompe permeabile dar pt a ajuta putin procedeul fac inseminare.Din 3 a reusit la a doua(unde a pierdut sarcina) si la a treia unde are o fetita de un an.Acum a facut alta pt bebe 2,s-a prins dar nu a stat cuminte si s-a dezlipit placenta.Vedem maine daca e ok sau daca va intrerupe sarcina.

    Un inceput de primavara plin de speranta...eu tarziu am realizat ca azi e 1martie [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspunsuri fetele.Deutza la noi i.a lasat pe fiv clasic,a zis ca are de unde alege pt fiv chiar daca are teratozoospermie ,si cu alea 3 ovocite ale mele(ca am tot scris despre asta) au iesit 3 embrioni ff buni.Am ceva ce ma blocheaza de frica pt fiv 2 ,si cum mai zicea o fata dar nu.i mai stiu numele,daca ies si nk.urile si genetica bine efectiv nu am ce schimba,deci ma pot astepta la fiv 2  la acelasi rezultat ca la fiv 1.Am avut la job probleme  si cu calculatoarele si cu netul ,era gata gata sa nu trimit declaratiile la timp (cine e contabil/economist stie cum e)stres maxim si vad ca o iau in cadere si cu problemele cu fiv.Eram f optimista dupa primul esec si vad ca incep sa pierd din optimism.I.mi povestea o amica despre 2 colege ale ei care nu reuseau sa ramana insarcinate,s.au tot cautat prin doctori,totul ok dar nu ramaneau.S.a inchis unde lucrau ele si in urmatoarele 3 luni au ramas amandoua gravide.Inclusiv de la medicina muncii cand au venit sa ne faca controlul anual mi.a zis dna dr. sa nu ma strezes sub nici o forma,conteaza enorm.Si mi s.a tot spus treaba asta,da cum naibii sa poti sa nu te stresezi in balamucul ala de la job unde se trage pe tine cat de mult se poate.Alta amica mi.a zis da.ti demisia si stai acasa daca vrei sa reusesti.Eh,de ar fi asa usor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...