Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Calendarul gradinarului vesel(32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Eu va trebui sa ma ocup de acum de gradina si habar nu am ce si cum sa fac!

 

Am un petic de pamint, unde am avut hortensiile, insa anul asta au murit.Vreau in primavara sa plantez altele insa as vrea sa remodelez cumva toata bucata aia.

 

Mi-am cumparat pentru inceput bulbi de narcise si zambile, pe care vreau sa le plantez.Cind s-o fac, cum sa le plantez, altercate, mai multi bubli intr-un loc?

 

Si mai am o problema cu bucata aia, am niste pisici din vecini care isi fac nevoile acolo(eu zic ca asta a dus la faptul ca mi-au murit hortensiile).

 

Cum sa le fac sa nu -si mai faca nevoile acolo?

 

(Bucata aia d epamint ar trebui sapata si amestecata cu pamint de flori ca e cumva sub balcon si e uscata, ploaia nu ajunge acolo, trebuie udat, asa ca o sa fie un pic de munca, am inceput sa ud pamintul sa se mai moaie sa-l pot sapa)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost in Leroy, si mi s-a lipit de mana si niste bulbi de lalele, din alea cu floare dubla, crete, altele grena.

Dana, eu am pus cate 4-5 la un loc. Daca nu au apa de la ploaie ar trebui sa le uzi din cand in cand. Stiu ca sunt niste cosulete de nuiele in care poti pune bulbii, ca sa nu-i manance rozatoarele, eu nu am mai cumparat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...