Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Calendarul gradinarului vesel(32)


Recommended Posts

     F frumoase lalelele Ioana!

     Eu la categoria flori de primavara am doar ghiocei,narcise albe si galbene(astea au facut doar 2flori),lacramioare,primule.Si am si 2lalele din astea batute care inca nu si-au deschis bobocii.Saptamana trecuta le-am mutat pe toate(florile se scuturasera de mult) si sa speram ca la anul sunt demne de pozat:))

     Ieri am terminat de pus si fasolea,am mai avea un soi din ala cu boabe imense,dar le vom pune langa porumb ca au tendinta sa se catere.Am insamantat ieri si castravetii,dovlecelul si dovleacul de placinta,a ramas doar porumbul de pus dar zona e inca umeda maxim(unde ar trebui pus).Cum am tot curatat pe parcele am pus si 4caserole de marar in congelator(asta iese ca si spanacul peste tot).

      Poate reusesc sa fac si poze la gradina sapt asta...cu ce a iesit pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Si la noi la fel.Si maine noapte cica iar inghet.Azi am plivit jumatate de ceapa,usturoi,radacinoase...vroiam si o parcela pe care sa plantez,dar cand am vazut ca vremea se anunta tot asa, am renuntat,oricum nu mai aveam putere.5h nici nu am iesit din gradina doar cat sa mai dau la animalute.Maine plivesc si cealalta jumatate si daca vremea nu se schimba las plantatul pe saptamana viitoare.Am bagat si rasadurile in casa,mi-a fost teama sa nu inghete pe terasa.Sper sa nu-mi afecteze fasolea,ca aproape toata si-a scos capul afara:((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Multam lui D-zeu nu mi-a afectat nici o plantuta inghetul din ultimele 2seri!

    Ieri am terminat cu plivitul,mi-am curatat si una din parcele pt plantat,asa ca maine plantez...daca ma va lasa ploaia:)).

    Citind cap trecute am vazut ca am ramas datoare cu poza terasei.Oricum nu a fost gata cand mi-am dorit,abia de 2sapt a fost finalizata 95%.

post-130405-0-78391200-1494497132_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...