Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(56)


Recommended Posts

Daniela pentru a trece de moderatori si a te vedea în timp real, mai scrie 2-3 mesaje scurte despre ce vrei tu.

Eu sincer nu cred ca are cu ce sa afecteze naveta, dar discuta cu medicul sa vezi ce zice si el sau daca poti sa iti iei concediu si iti permiti sa stai in perioada fiv-ului la Sibiu atunci profita si relaxează-te, e bine sa nu fii stresata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 671
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daniela, si eu am facut la Ispasoiu primul FIV si am inceput cu Desorelle. Dar sa stii ca tratamentele sunt atat de diferite pt fiecare incat nu prea poti sa iti dai seama cum va fi pt tine comparativ cu restul. Eu de exemplu nu am avut probleme cu trompele, de fapt aparent eram sanatoasa si am mers pe un tratament cu Gonal F, Orgalutran si Ovitrelle. Nu am reusit sa raman insarcinata si urmeaza sa mai incercam un FIV vara asta si medicul mi-a zis ca vom face cu totul alt tratament.

Poate fetele care au avut probleme cu trompele ar putea sa se apropie de tratamentul pe care il vei face.

Eu iti doresc multa bafta si sa ai grija de tine! 

 

P.S. Daca nu ai vazut si daca vrei, citeste mesajele fetelor care au scris de cand au inceput cu tratamentul si pana la finalul lui. Pe mine m-a ajutat foarte mult sa inteleg ce presupune practic un FIV (ca teoria o gasim peste tot).  Sper sa mearga link-ul 

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/154737-fiv-la-sibiu54/page-1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, si eu am facut la Ispasoiu primul FIV si am inceput cu Desorelle. Dar sa stii ca tratamentele sunt atat de diferite pt fiecare incat nu prea poti sa iti dai seama cum va fi pt tine comparativ cu restul. Eu de exemplu nu am avut probleme cu trompele, de fapt aparent eram sanatoasa si am mers pe un tratament cu Gonal F, Orgalutran si Ovitrelle. Nu am reusit sa raman insarcinata si urmeaza sa mai incercam un FIV vara asta si medicul mi-a zis ca vom face cu totul alt tratament.

Poate fetele care au avut probleme cu trompele ar putea sa se apropie de tratamentul pe care il vei face.

Eu iti doresc multa bafta si sa ai grija de tine! 

 

P.S. Daca nu ai vazut si daca vrei, citeste mesajele fetelor care au scris de cand au inceput cu tratamentul si pana la finalul lui. Pe mine m-a ajutat foarte mult sa inteleg ce presupune practic un FIV (ca teoria o gasim peste tot).  Sper sa mearga link-ul 

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/154737-fiv-la-sibiu54/page-1

Multumesc frumos pt. raspuns Camy, am mai citit de ieri de cand am descoperit acest site cateva mesaje pe aici, si cu sigurnta voi citi din ce in ce mai mult. Am vazut ca unele fete au luat 14 zile altele 21, sunt foarte nerabdatoare sa vad cat timp iau si eu ca apoi sa incep tratamentul.

Stiu ca poate vi se pare ciudat, dar asa sunt eu fffoarte nerabdatoare sa incep tratamentul  [:-)))] , as vrea ssa treaca timpul mai repede sa il incep. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !! 

 

Revin si eu dupa o perioada mai grea ....acum sunt sub tratament cu dostinex 6 saptamani, am avut prolactina 1800 ,intervalul fiind de 127-637,am o mare nelamurire Tsh meu este 3.12 intervalul fiind de 0.27-4.2, dr I mi-a spun sa revin pentru FIV cand am prolactina in interval si Tsh 2, insa endocrinolog spune ca este in conditii normale TSH si nu vrea sa imi dea tratament sa scada...cele care au trecut prin asa ceva , cum ati procedat?

 

Va multumesc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pt. raspuns Camy, am mai citit de ieri de cand am descoperit acest site cateva mesaje pe aici, si cu sigurnta voi citi din ce in ce mai mult. Am vazut ca unele fete au luat 14 zile altele 21, sunt foarte nerabdatoare sa vad cat timp iau si eu ca apoi sa incep tratamentul.

Stiu ca poate vi se pare ciudat, dar asa sunt eu fffoarte nerabdatoare sa incep tratamentul  [:-)))] , as vrea ssa treaca timpul mai repede sa il incep. [il]

Cu mare drag iti raspund oricand cu ce stiu si ce pot! :)

Sa stii ca toate am fost si suntem in continuare nerabdatoare si te intelegem perfect. O sa vezi ca o sa treaza timpul foarte repede :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...