Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 671
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna Daniela.Bine ai venit si iti doresc din suflet sa stai cat mai putin aici.Si eu am facut fiv tot cu dr I.Este un medic super si sa ai incredere in el.Fiecare persoana are tratament diferit...depinde mult de cauza.Si eu am inceput tot cu desorelle la noi fiind problema la sot.Tratamentul de stimulare a fost cu gonal..diphereline si ovitrele la sfarsit.

Trebuie sa ai incredere ca va fi bine.Iti urez multa bafta.

Dea ce faci..cum te mai simti.Ce face bebita?Cand mai mergi la dr?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos Kity, imi dau seama ca fiecare are tratament diferit, ma gandesc ca nu o sa iau mai mult de 21 de zile acele anticonceptionale si o sa incep si eu tratamentul pt fiv. La mine nu este problema sotului ci a mea. Anul trecut am avut o extrauterina si mi s-a scos trompa stanga, iar acum cateva zile am facut laparascopie pt clipsarea trompei drepte fiindca aveam hidrosalpinx. Acum astept menstruatia sa incep cu acele anticonceptionale. Tu si bebele cum sunteti? Ai aflat ce o sa fie, fetita, baietel?  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetelor.  Am o întrebare, poate ma puteți ajuta... tocmai am aflat ca sunt insarcinata ,pe cale naturala doar prin  stimulare ovariana (nu Fiv) și astăzi a venit rezultatul spermogramei sotului care nu cred ca e prea buna. I-a ieșit spermatozoizi cu aspect normal 19%, iar spermatozoizi cu defect de cap 78%. 

Crede-ți ca poate afecta dezvoltarea fătului? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Anaroxoroxana, felicitări! Nu te stresa si spermograma sotului meu era cu doar 16% forme normale si dupa fiv nereusit, am ramas pe cale naturala, acum avem 20 saptamani și 4 zile si chiar azi am facut morfologia de trimestru 2, totul e ok, bebe e in grafic, are 340g, a zis dr ca e putin grasut pt înălțimea lui   [:-)))] si e foarte activ. Singura chestie care ma sperie putin este ca deja are cordonul in jurul gâtului, iar daca pana la 7 luni nu si-l scoate se va naste cu el asa, dar oricum voi face cezariana.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur Ana ca totul este ok.O sa fie bine si cu cordonul...se pare ca bebeii nostrii au ceva cu cordonul.Eu fac morfologia pe 8 mai mai am ceva d3 asteptat.

Anaroxoroxana din cei 19% important e ca unul sa fie sanatos.Sotul meu la fiv a avut 3% forme normale si tot s-au gasit cativa pt formarea embrionilor de cat A...deci trebuie sa fii fericita ca ai ramas fara fiv si sa te gandesti ca va fi bine.

Daniela o sa avem baietel la ecograful de 17 sapt  era totul ok.Acum asteptam morfologia fetala sa v3dem.

Va poop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty, suntem bine, pe 3 mai mergem la dr... o sa avem 17 sapt. Eu mi-am facut program scurt la serviciu de sapt trecuta. In sibiu se organizeaza lunar, de catre niste ong-uri, scoala părinților, prrzentat de dr. de familie, ginecologi, neonatologi... am inteles ca se organizeaza si in alte orase din tara... eu am fost ieri la o sesiune. E interesant, te poti informa si pune întrebări celor care prezinta cursul. In fiecare luna este alta tematica.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...