Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Sibiu(56)


Recommended Posts

Buna fetelor!!! De vreo cateva saptamani tot citest forumuri pe aici si pana la urma am zis sa scriu si eu oful meu..anul trecut, la 4 luni dupa nunta, duoa simptome foarte rele...am ramas fara trompe un urma hidrosalpinxului bilateral.....deci fiv este singura mea sansa de a avea un bebe...saptamana trecuta am fost la ginecolog aici in galati, am ovarele ok, aveam vreo 15 foliculi pe dreptul, iar pe stangul aveam cateva chistulete mici dar a zis ca nu sunt o problema, se elimina cu tratament daca e cazul. Am facut analize de secretie....rezultatul : candida si ureaplasma pozitiv  [smulgpar]  [smulgpar] . M-am saturat de atatea probleme. Am tot citit ca se scapa greu tare de ureaplasma asta.... nu stiu daca sa imi fac programare la dr. I acum sau dupa ce imi tratez ureaplasma . Voi ce spuneti?  Ati mai auzit de problema asta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 671
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ana ma bucur mult ca sunteti bine si ca bebe este in grafic.

Te-ai apucat de cumparaturi?Cand mai mergi la dr?A inceput sa te cheme mai des sau inca nu.

Vroiam sa te intreb daca tu ai dureri de burta.Eu am zile cand ma doare burta dar mai mult e o jena care persista.Nici nu stiu ce sa cred cu atatea schimbari in organism.Nu sunt dureroase sunt doar enervante.Ma mai ia si cate o crampa dar asta dupa ce mananc in special.

Eu inca nu am inceput cumparaturile am zis ca mai stau macar pana la urmatorul control si ma apuc sa fac lista.

Lore tu cum.mai esti?Ce face bebelina?Cum stai cu cumparaturile?Eu inca nici nu stiu ce sa cumpar...e o varza totala in capul meu:)).

Anna 93 stai linistita ca,cu un tratament adecvat vei scapa de probleme.Esti tanara si vei reusi.Iti tin pumnii.

Pupici fetelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor!!! De vreo cateva saptamani tot citest forumuri pe aici si pana la urma am zis sa scriu si eu oful meu..anul trecut, la 4 luni dupa nunta, duoa simptome foarte rele...am ramas fara trompe un urma hidrosalpinxului bilateral.....deci fiv este singura mea sansa de a avea un bebe...saptamana trecuta am fost la ginecolog aici in galati, am ovarele ok, aveam vreo 15 foliculi pe dreptul, iar pe stangul aveam cateva chistulete mici dar a zis ca nu sunt o problema, se elimina cu tratament daca e cazul. Am facut analize de secretie....rezultatul : candida si ureaplasma pozitiv [smulgpar] [smulgpar] . M-am saturat de atatea probleme. Am tot citit ca se scapa greu tare de ureaplasma asta.... nu stiu daca sa imi fac programare la dr. I acum sau dupa ce imi tratez ureaplasma . Voi ce spuneti? Ati mai auzit de problema asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annna93, eu am avut ureaplasma si nu e greu de scăpat de el. O sa primesti si tu si soțul tratament. Noi am luat doxiciclina 10 zile si flucovim 1 tableta pe săptămana timp de trei saptamâni, iar eu in plus am luat si polyginax ovule timp de 12 zile un ovul seara. Dupa tratament repeți analiza. Dar trebuie sa mergi la medic sa iti spună exact ce tratament sa urmezi ca Poate va fi diferit de al nostru. 

Ideea e ca intr-o luna ar trebui sa scapi se ureaplasma.

 

Mult succes iti doresc si ne dai vesti bune! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty, in 20 am următoarea programare, inca nu ma cheamă mai des. Dureri de burtă nu pot sa spun ca am, m-a durut acum vreo doua saptamani intr-o zi destul de tare, dar cred ca de fapt s-a așezat bebe cumva pe vezica pt ca si la baie imi venea mult mai des, dar a durat 2-3 ore si gata, iar in 2 seri am avut niste arsuri groaznice, intr-o seara mi-a trecut abia după ce am vomitat si cam asta e tot, in rest ma simt de parca nici nu as fi gravidă, atâta ca e burta mare si sunt din ce in ce mai grea  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . Azi la eco era o ffata care avea 20 saptamani si nu avea burta deloc, eu credeam ca atunci e la început, iar pe mine ma intrebau cat mai am până nasc  [batcap] .

De cumparaturi nu m-am apucat pentru ca am primit foarte multe lucruri ( hainute, scoica, landou, etc) si am zis ca nu ma grăbesc, oricum as mai avea de cumpărat doar patut si carut si pana in august cine stie ce binevoitori se mai găsesc  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fete  [hia]

 

ana sa creasca si mai grasan baietelul tau!  [flo2]

 

Annna ureaplasma se trateaza cu antibiotic,in functie de antibiograma,la ce e sensibila.mie mi-a trecut dupa a2a cura de tratament.

 

kyty sarcina cu bine in continuare!

 

lorelay esti bine?

 

numai bine tuturor!si mult succes!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...