Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 671
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Denisa, îmi pare rău! Doamne îți va da putere sa treci peste asta!

Eu sunt... Ok. În concediu medical, la pat, cu sangerari uneori și săptămânal la eco. Deocamdată mi s-a confirmat ca unul dintre embrioni s-a oprit în evolutie la 5 săptămâni și un pic și celalalt e bine. 

Pentru fetele care sunt în "focuri" am disponibile 2 cutii de Pregnyl 5000 UI care su fost ținute în condiții optime și expira în 04.2017. În Sibiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelay, eu nu am scurgeri, ci hemoragii la propriu (care ma tin maxim 30 de minute).

Cat despre analize progesteronul l-am (re)facut de 8 ori odata cu beta in ultima luna. Oricum am o tona de progesteron (atat vaginal cat si oral - ca si idee undeva la 2400 de utogestan zilnic).

Am si profilul de trobofilie complet (Mutatia Factor XIII Val34Leu – heterozigot; Mutatia PAI-1: homozigot; Mutatia MTHFR C677T – heterozigot; Mutatia MTHFR A1298C – heterozigot; Anticoagulant lupic – pozitiv) si pentru astea iau Aspenter, Clexane 0,6 si Medrol 16 mg. Plus o caruta de vitamine.

Mai nou medrolul mi-a dat o hipertensiune arteriala (16/11) si sarcina mi-a scazut TSH-ul la 0,024. Asa ca la mine sunt muuuuulte adunate.

Explicatia hemoragiilor ar fi decolarea placentara a embrionului oprit in evolutie care imi provoaca hematoame - pe care le elimin - la ultimul eco nu mai aveam hematom.

Speram ca lucrurile sa se stabilizeze in favoarea noastra si embrionul care are activitate cardiaca sa continue ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare atat de rău Denisa! Te rog, Denisa sa insisti pt anestezie suplimentară la chiuretaj. Majoritatea medicilor fac o doza de anestezie si de obicei nu isi face efectul suficient si nu le pasa. Sper din tot sufletul sa ai un medic înțelegător. Dumnezeu sa iti dea multa putere!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...