Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Sibiu(56)


Recommended Posts

Madalina, eu nu am facut cu dr I., dar presupun ca in mare parte se procedeaza la fel. In prima zi a menstrei am sunat dr, a doua zi am fost la eco, iar din z3 am inceput stimularea, iar apoi prin z7-8 am fost din nou pentru monitorizare. Cand incepi? Doamne ajuta sa fie bine!

Celelalte fete, ce mai faceti? Cum sunteti?

Noi suntem bine, in continuare f activi. Saptamana trecuta a nascut cumnata mea, iar acum parca sunt din ce in ce mai nerabdatoare sa vina si bebelinul meu iubit. Imi ador nepotelul, toata ziua l-as tine in brate si l-as pupacii si va spun sincer ca nu stiu cum sa multumesc lui Dumnezeu ca ne-a dat si noua o minune. 

Fetelor stiu ca e greu la fiecare esec, dar atata timp cat va permiteti psihic si financiar sa nu renuntati!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 671
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor, eu din pacate a 8 a zi de tratament a trebuit sa ma opresc deoarece nu aveam decat 3 foliculi care nu cresteau. Am facut o analiza FSHR - Mutatia receptorul de FSH (Evaluarea raspunsului la hiperstimularea ovariana) la care astept rezultatul sj apoi in functie de rezultat voi incepe iar tratamentul in iulie. Am fost suuper dezamagita dar o voi lua de la capat si o sa incerc cat de mult pot pentru a avea bebele meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineata ! In a câta zi a menstrei ati început stimularea pt fiv și în a câta zi a ciclului menstrual v-a chemat dl dr I la primul eco ? Ms!

 

Eu l-am sunat in prima zi de CM si m-a chemat la eco a 3 a zi si tot atunci am si inceput tratamentul, atunci mi-a dat tratament pt 4 zile, apoi eco, iar 4 zile de tratsment si iar eco.

 

Mult succes iti doresc!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalina, eu nu am facut cu dr I., dar presupun ca in mare parte se procedeaza la fel. In prima zi a menstrei am sunat dr, a doua zi am fost la eco, iar din z3 am inceput stimularea, iar apoi prin z7-8 am fost din nou pentru monitorizare. Cand incepi? Doamne ajuta sa fie bine!

Celelalte fete, ce mai faceti? Cum sunteti?

Noi suntem bine, in continuare f activi. Saptamana trecuta a nascut cumnata mea, iar acum parca sunt din ce in ce mai nerabdatoare sa vina si bebelinul meu iubit. Imi ador nepotelul, toata ziua l-as tine in brate si l-as pupacii si va spun sincer ca nu stiu cum sa multumesc lui Dumnezeu ca ne-a dat si noua o minune. 

Fetelor stiu ca e greu la fiecare esec, dar atata timp cat va permiteti psihic si financiar sa nu renuntati!Multumesc !

Multumesc ! Luna viitoare ! Doamne ajuta !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt un pic derutată... 8 injecții cu diphereline de 3.75 ? 

Acum am aflat ca sunt doze diferite. Eu eram curiosă la câte zile apare menstra din ziua 21 cand fac diphereline de 3.75 pentru a putea programa concediu ca să venim in Sibiu. Iar această minivacantă nu m-a ajutat pentru că nu mi-au răspuns la telefon cei de la clinică. O să sun și mâine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...