Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Sibiu(56)


Recommended Posts

Buna fetele.Am fost și noi la control azi..bebe are 2400 gr și este totul ok.Voi naște prin cezariana nu ca nu as putea naște natural dar asa am considerat ca ar fi mai bine.Nu as vrea sa risc nimic.In 15 August ar trebui sa am ultimul control între timp voi merge sa fac testul antistres.

Ana nu te îngrijora ca are timp bebe sa mai crească.Am o prietena care a născut la termen bebe de 2600 gr.Unii copii sunt mai mari unii sunt mai micuți important este sa fie sănătoși.

Dea încearcă sa stai mai mult la orizontala și ai încredere ca dacă era ceva Dr îți spunea ce ai de făcut.Mai mergi la munca?

va poop și aveți grija de voi și de burtici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 671
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kyty, nu m-as stresa ca e prea mic, cum am spus, are greutate normala pt varsta lui, la eco arata ca are exact cat ar avea si dupa ultima menstruatie, dar problema mea e ca la eco de 30 saptamani avea 1,860g si arata cu 9 zile mai mare decat varsta dupa ultima menstruatie si asta inseamna ca acum a ramas in urma, plus ca am citit ca in aceasta perioada ar fi trebuit sa ia aproximativ 250g pe saptamana, iar el a pus 400g intr-o luna.

Dea, nu vreau sa te sperii, dar am tot citit ca nu prea e ok sa fie colul sub 3 si este recomandat sa stai cat mai mult la pat, chiar zilele astea se scria despre asta la gravidute fiv-oase. 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, nu te mai lua aiurea dupa greutate, este irelevanta, mai ales in trim 3, cd nu toti iau la fel, unii vor depune m multe grasime, altii m putina, in functie si de zestrea genetica pana la urma.. La fel, ca e cu o saptamana mai mare sau mai mic nu e un motiv de bucurie/ingrijorare neaparat. Doctorii se iau mai mult dupa percentil, o sa l vezi trecut pe fisa eco in functie de cabinet si de ecograful respectiv, e un procent trecut GP (Williams), daca nu i in fisa, fii atenta la ecran cd masoara copilul sau intreaba direct doctorul. Acest procent tb sa te ingrijoreze daca incepe sa scada rapid, pt ca pb e dc ajunge sub 10. In acel moment, diagnosticul e de restrictie intrauterina de crestere. La fel, un procent peste 90% nu i de dorit, arata un fat mare (macrosom). Asa ca linisteste-te cu greutatea si cu facutul calculelor la modul asta. Nu suntem toti la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna ! Am sunat vineri dupa masa si mi -au spus sa sun la urmatorul ciclu , ca nu au primit inca autorizatia si ca se vor muta pe izvorului . Va rog sa postati daca aveti ceva noutati !

 

Buna ! Cand ar trebui sa ai urmatorul ? Intreb pentru ca duminica mi-a venit si chiar ma gandeam sa ii scriu medicului sa-l intreb daca avem vreo sansa pt august.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...