Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gineta, e foarte bine, Doamne ajuta in continuare!

Adriana, iti doresc puiuti puternici si lipiciosi!

Sa va povestesc ce am patit si eu, azi după-masă am fost la biserică, a fost maslu si cand sa ne punem in genunchi, o femeie mai in varsta nu m-a lasat că cica nu e bine ca gravidele sa se puna deloc in genunchi pe perioada sarcinii  [fal]

Voi ati mai auzit de asa ceva? Pai eu in fiecare seara ma rog in genunchi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, o fi considerat ca e prea mare efortul si sa nu-l deranjeze pe bebe.

Mie mi-au spus o colega si o prietena, ambele mamici "fiviote", prima chiar de gemeni, sa nu ma aplec, Doamne fereste!

Tot timpul sarcinii nu m-am aplecat, dar tot n-a fost sa fie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm....asta cu asezatul in genunchi e dubioasa...si nu vreau sa fiu rea ...dar femeile in varsta si babutele mereu eu ele ceva de comentat ....:)) orice ai face nu e bine...ele stiu mai bine ! Eu cred ca nu are nici o legatura ...poate iti e mai greu din cauza burticii .....si totusi...ma indoiesc de sfatul acesta [ascuns]

Si sa ne gandim la fetele care sunt deja mamici , si au prichindei  acasa , au si burtica mare ...oare nu se apleaca deloc ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din câte am înțeles eu nu are nici o legătură cu burtica sau cu efortul depus, ci cu o superstiție ca femeile gravide nu trebuie sa stea in genunchi, dar nu a stiut sa ma lămurească de ce anume nu e bine, ce s-ar putea intampla, probabil a auzit si ea din bătrâni, că știți ca prin toate colturile țării sunt tot felul de "babisme", [batcap]. Eu nu sunt superstitioasa si nu prea cred in astfel de chestii, dar când vine vorba de bebe prefer sa ma feresc de orice​, de aceea eram curioasă dacă a mai auzit cineva de asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ella, te rog mult poti sa-mi spui si mie ce tratament ti-a recomandat pentru eliminarea sarcinii? Pupici tuturor!

 

Arthrotec, 3/zi la 8 ore, se tine sub limba pana se topesc iar când ajungi la cea de-a doua pastiluță o arunci, când începi sa dai de un gust amar. Eu am băut 2 zile si am eliminat-o dar ca mai erau niște resturi pe endometru mi-a mai dat sa mai beau încă 2 zile. El zicea sa beau joi, adică ieri, iar in caz ca mai sangerez si vineri, adică azi, sa mai iau încă 3/zi. Problema e ca încă sangerez destul si nu stiu daca sa mai continui si mâine ca eu abia luni merg la el. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...