Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata feteloooor! [cit]

Eu am luat aseara Ovitrellul....sa vedem in cat timp se sparg outele noastre caci inca nu simt nimic...eu de obicei am durerea specifica si chiar simt alte dati pe care parte am ovulatia...deci simt concret un lichid care se scurge undeva in spatele uterului spre rect si da o senzatie de plenitudine dureroasa de cateva ore....ok..asteptam....

Alina....nu are legatura unde iti dai injectiile de stimulare in care parte....deci ele nu intra in ovare...se da in burta pt ca pielea de acolo e mai ok si nu sunt asa dureroase ca in alte parti, nu pt ca ai in zona aia ovarele...deci chiar daca ai un singur ovar si o trompa tu dai injectiile si pe stanga si pe dreapta ca sa nu dai tot in acelasi loc dar poti avea copii minunati si chiar multi si natural cu un ovar si o trompa daca astea sunt perfect sanatoase si nu ai si alte probleme dar daca incerci fiv si asa trebuie sa ai rezultate.....iti dorim mult succes si sa ne anunti de rezultate! [grup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet , Ramo  multumesc mult! [pup]

Fetelor chiar am emotii acum pt ca nu stiu ce sa decid, chiar mi-ar prinde bine niste pareri...mi-a scris PK sa ma decid cati transferam....hm...nu credeam ca o sa intrebe....eu credeam ca sunt congelati impreuna dar surpriza....separat.....si mi-a zis sa aleg....hm interesant deoarece anul trecut a zis ca imi sugereaza sa punem 1 deoarece am mari sanse si dreptate a avut ca s-a prins dar ca bebe avea ceva nu mai e vina lui...acum zice ca am o morula si un blasto....i-am cerut si parerea lui daca au sanse la fel de mari dar inca nu a raspuns......astept.....sa va zic cum gandesc eu....daca as avea 2 blasto as pune doar 1...asa ma gandesc ca morula nu are sanse egale cu blasto si sa ii pun pe amandoi, ori se prinde 1 ori amandoi.....dar in schimb mi-e frica in cazul in care ar avea ceva morula sa nu-l afecteze si pe blasto....sau daca se prind 2 o sa fie automat sarcina cu risc? dar nici sa nu dau sanse morulei nu e corect.....parca si sufletul ma doare cand ma gandesc cum pot vorbi asa la rece....eu nu stiu dar incep sa cred ca devin paranoica!!! ...eu nu stiu dar toata lumea e asa ca mine sau ati decis usor..... [smulgpar] [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore cu siguranta nu este usor , si eu cand am auzit ca imi dezgheata 2 , dar transferam unul deja o luam razna cum sa nu ii dau sansa si celuilalt ....dar trebuie sa gandesti  la rece ....din ce am citit in toate cercetarile facute in ultimul timp , demonstreaza ca un singur embrion este cel mai ok sa se transfere ... foarte mult depinde si de starea lor de sanatate ... 

Doctorul iti poate oferi cel mai bun sfat , el iti cunoaste istoricul cel mai bine ...

 

Daca iti vei asculta inima vei transfera cu siguranta 2 ....daca vei gandi la rece cred ca unul :) Desi daca ne uitam sunt foarte multe mamici de gemeni :) depinde foarte mult de ceea ce iti doresti tu ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor sa iti traiasca fata!! 

Dea bine ai revenit!

Alina nu are legătura in ce parte faci Injecțiile,eu am citit un caz asemanator cu al tău diferența era ca tipa avea 2 ovare si a rămas natural.

Lore muuuuult succces iti doresc!!Cat despre decizia de a transfera 2 sau unu nu sh ce sa iti zic,nu mai tu poti decide.

Daca nu ai nimic improtriva sa ai gemeni ii poti transfera pe amândoi...nu sh ce sa zic.

Fetelor va pup!!!Sa aveți o sâmbăta la fel de însorita ca a mea. [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...