Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Acum sunt aici Ramo.Deci endometru de 10,4mm si ai trei foliculi,doi pe stanga de 11 si 13mm si unul pe dreapta de 15mm.E ok pana acum,depinde cat te lungeste cu stimularea.Probabil mai erau si alti foliculi,dar i-a numarat si masurat doar pe cei mari.

    Mia,poti lua orice prenatal care contine acid folic+metafolin+Beuri.Nu stiu la voi ce ar putea fii sau cum se numesc,in Ro este Femibion care contine aceeasi chestie ca ce iau eu.In Belgia era Omnibionta cu aceeasi compozitie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Acum sunt aici Ramo.Deci endometru de 10,4mm si ai trei foliculi,doi pe stanga de 11 si 13mm si unul pe dreapta de 15mm.E ok pana acum,depinde cat te lungeste cu stimularea.Probabil mai erau si alti foliculi,dar i-a numarat si masurat doar pe cei mari. Mia,poti lua orice prenatal care contine acid folic+metafolin+Beuri.Nu stiu la voi ce ar putea fii sau cum se numesc,in Ro este Femibion care contine aceeasi chestie ca ce iau eu.In Belgia era Omnibionta cu aceeasi compozitie.

 

Pai si ii ok endometrul?

Dimineata imi face iarasi analize si vineri.

Raman in.Bucuresti.

Foliculii sunt ok ca marime dupa 7 zile de stimulare?

 

Nu stiu Veve... Nu prea vb. Il tot intreb si zice ca ii bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Endometrul e bun,important e sa treaca peste 6,5 si sa nu depaseasca 15mm(nu va ajunge la valoarea asta pt ca faci si inhibare).Foliculii cresc cam 1,5-2mm/zi,deci iar e ok.Estradiolul a crescut,deci iar e bine,inseamna ca foliculii nu sunt goi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo stiu ca nu prea vorbeste.l-am vizitat si eu de cateva ori.dar ii voi multumi toata viata  pt ca numai dupa 1 an jum de incercari pt bebe,fara nicio pierdere de sarcina,mi-a dat sa fac si toate mutatiile si asa am aflat de Leiden.si chiar daca eu n-o sa am niciodata copilul meu,macar sora mea,cu clexane,a reusit sa aiba 2 copii minunati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...