Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Buna dragelor. Stiu ca locul meu acum este in alta parte, dar nu reusesc sa ma rup de voi si sper sa ma primiti in continuare.

Nu vreau sa dau prea multe detalii despre mine, nu vreau sa fac rau unora dintre voi.

Sunt bine si eu si bebe. Am ajuns in sapt 23 si va tin pumnii, fie la stimulare, fie la transfer, fie dupa. Imi doresc sa ajungem toate sa trecem in cealalra parte a baricadei si apoi sa vb de alte lucruri interesante.

Va pup cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Saru'mana girls!

   Corinka,calitatea ovocitelor nu o afecteaza...dar se pierde perioada de implantare.Progesteronul e un produs al corpului galben,acesta aparand dupa ovulatie.Daca progesteronul creste inainte de aparitia corpului galben ceva inseamna ca se scurtcircuiteaza pe undeva si endometrul isi pierde din receptivitate.Un exemplu recent e Sorina,careia ii crestea progesteronul inainte de ovulatie.La ultimul transfer s-a tinut cont de momentul cand a inceput sa creasca(chit ca era inhibata cu estrogeni) si a facut transferul in a 6a zi de la cresterea lui(atatea zile aveau si embrionii).Din punctul meu de vedere asta a contat cel mai mult,nu calitatea embrionilor ci faptul ca a prins fereastra de implantare.

 Cand se verifica progesteronul?? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dragelor. Stiu ca locul meu acum este in alta parte, dar nu reusesc sa ma rup de voi si sper sa ma primiti in continuare. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre mine, nu vreau sa fac rau unora dintre voi. Sunt bine si eu si bebe. Am ajuns in sapt 23 si va tin pumnii, fie la stimulare, fie la transfer, fie dupa. Imi doresc sa ajungem toate sa trecem in cealalra parte a baricadei si apoi sa vb de alte lucruri interesante. Va pup cu drag

 

Buna Miki

 

Sarcina usoara si bebel sanatos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune, fetelor, vad ca e mai multa activitate pe la voi, asa ca am intreb si aici, poate in speranta ca voi primi raspuns mai repede.

1. Sambata fac 11 zile de la ET (blastocisti, 7.03) cu dr. Albu si mi-a zis sa recoltez atunci pt. Bhcg si Progesteron. Intrebarea e: la Medlife dau rezultatul in aceeasi zi si SAMBATA? Aveti idee cumva? In caz ca nu e nimic... nu as vrea sa mai bag pastille in mine cu pumnul, plus ca fac si Clexane.

2. De data aceasta nu mi-am mai luat concediu dupa ET, ca randul trecut am intrat mai rau in depresie cand am vazut ca, desi am stat cuminte si am respectat totul ca la carte  ... nimic. Asa ca m-am intors la serviciu de a 2-a zi. Am cam tremurat putin la birou sapt. trecuta (imi aparuse si un herpes de toata frumusetea la gura, ma incerca si raceala...) si am inceput sa merg tot mai des la baie. Dar nu stiu daca e neaparat inf.urinara, ca nu bat drumul degeaba catre WC :D (beau si multa apa), nu ustura sau altceva, dar simt o presiune pe vezica/ovare ca inainte de cm.

Ideea e: in caz ca ma pricopsesc cu inf.urin. ce as putea sa iau?

Multu'

Si va tin pumnii la toate! Va citesc mereu cu sufletul la gura!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...