Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Adriana,la clinicile de fiv doctorii fac des eco pe menstra.La cele cu protocol scurt sau ultrascurt se face prima eco in z2-3 si apoi se incepe cu intepatul.Cand se face eco pe menstra se vad si ovarele sau endometrul daca prezinta ceva probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele [flo2]  [flo2]  ,eu nu.am făcut eco asa.niciodată..macar sa.nu fie ziua a 2 a ca inund cabinetul:)))

Merg pe.mana.medicului, urmez schema de tratament, gata cu gandurile aiurite..stie el mai bine...poate vine pana maine ciclosu si scap de stresul asta:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Adriana,primul fiv l-am facut la Kaali Szeged.Doctorita mea stiind ca am fobie sa ma dezbrac la barbati m-a trimis la dr Criszan Maria,superfemeie.Asta,la o consultatie premergatoare mi-a explicat sa anunt clinica cand vine menstra si sa vin in z2 de menstra.Ii spusesem ca ciclul meu nu se va intrerupe si va curge si a ras si mi-a explicat ca asa si trebuie.Ma luase de dupa umeri si asa stare de bine m-a cuprins ca nu am mai avut nici o retinere.Oricum mergi la toaleta inainte sa intri si vei primi un servetel sa te stergi daca curge.Gandeste-te ca acum curge sange...dar la nastere cand ies si alte chestii pe alte gauri?!Sunt medici si privesc ca atare...nu se scarbesc,o privesc ca un act medical si atat:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Dea, prima data e mai greu, multumesc mult [flo2] ..apropo am asistat la o nastere naturala  ,fiind eleva la o popostliceala sanitara , si am stat ce am stat, apoi am simtit ca ma lasa picioarele...si m am pus in pat...am zis ca eu nu vreau asa ceva:)) si uite ma acum , caut cu disperare sa aduc pe lume un copil...D na doctor inca e acolo, insa am preferat la dl Zadori ca vb engleza si colega mea a facut la el fiv, chiar daca nu a reusit , a avut numai vorbe de bine despre el...

Ma iau dureri de ciclu..Doamne sa vina....acum il astept eu si el nu vine [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, am facut si eu eco in ziua 2 sau 3, e drept, cu o femeie. M-am sters bine inainte cu un servetel intim si am pus un absorbant curat.

A ramas dupa mine doar o ff mica pata pe acel cearsaf de unica folosinta. La un moment dat m-am scuzat, dar dr a zis ca e ok, sa nu-mi fac probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Eu cu dr Criszan in engleza am vorbit:))).Vorbea fluent,rar si cu calm.Raspundea la orice prostioara intrebam.Dar in final luasem translatora pt ca aveam avantaj sa prindem programari mai devreme.Cele de la receptie vb o engleza cu accent unguresc...groaznic era si mereu ne tineau pana tarziu cu ecografiile.Cu translatora imediat dupa pranz aveam sanse sa plecam spre casa...noi am facut naveta,nu am stat acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...